logo

Projekt Continuum

Międzynarodowy projekt CONTINUUM jest efektem artystycznych kontaktów jakie miały miesce w latach ubiegłych dzięki staraniom Międzynarodowego Muzeum Artystów i Galerii Wschodniej z Łodzi oraz włoskiej grupy ORESTE.
Jego idea nawiązuje do tradycji międzynarodowych spotkań i wymiany pomiędzy artystami, spotykających się rokrocznie w różnych europejskich krajach, w miejscach powołanych przez artystów i objętych programem Artists in Residence. Zetknięcie się różnorodnych postaw kulturowych i etnicznych daje nam okazję do stworzenia sytuacji, w której dojdzie do wymiany idei i postaw dotyczących sztuki. Oprócz zapewnienia miejsca i czasu dla aktywności różnych pokoleń artystycznych, pragniemy skupić się również na wpływ tych wydarzeń na lokalne społeczności.

Projekty CONTINUUM będą odbywały się cyklicznie w Polsce i za granicą, przy udziale artystów reprezentujących międzynarodową społeczność twórców – organizatorów i kuratorów „miejsc sztuki”.

Chcemy przedstawić ich aktywność, opartą na współpracy i budującą poza „wielkimi” instytucjami, naturalne pomosty i związki międzyludzkie poprzez sztukę. Interdyscyplinarna wymiana, zarówno w procesie jak i prezentacji, powoduje, że pokonujemy wspólnie tradycyjne bariery komunikacji i stereotypy wiedzy o nas samych. Współdziałanie różnych postaw z obszaru kultury przyśpiesza i ogniskuje szczególne zjawiska, dokonujące się w kontekście europejskiej i globalnej unifikacji i pozwala uchwycić związki jakie na co dzień, w medialnym chaosie informacji trudno dostrzec.

Projekt CONTINUUM 2001 – jako proces całorocznych spotkań z udziałem kilkudziesięciu artystów z różnych krajów, był organizowany przez Galerię Wschodnią, przy współpracy z Muzeum Książki Artystycznej, Galerią Forum Fabricum z Łodzi i Centrum Sztuki Współczesnej INNER SPACES MULTIMEDIA z Poznania.

 

 

Artyści

Dariusz Adryańczyk (Polska)
Stefan Becker (Niemcy)
Pino Boresta (Włochy)
Agnieszka Brzeżańska (Polska)
Sławomir Brzoska (Polska)
Charlie Citron (USA)
Pier Paolo Coro (Włochy)
Terry van Druten (Holandia)
Aleksandra Gieraga (Polska)
Sylwia Górak (Polska)
Paweł Hartman (Polska)
Sibylle Hofter (Niemcy)
Jarosław Hulbój (Polska)
Francesco Impellizzeri (Włochy)
Wojciech Kowalczyk (Polska)
Torsten Lüders (Niemcy)
Tomasz Matuszak (Polska)
Ferdinando Mazzitelli (Włochy)
Jarosław Misiewicz (Polska)
Małgorzata Antoszewska–Moneta (Polska)
Jacek Mrozowicz (Polska)
Zuzanna Niespor (Polska)
Mariusz 'Benek' Olszewski (Polska)
Anna Petrie (Anglia)
Cesare Pietroiusti (Włochy)
Józef Robakowski (Polska)
Mariusz Sołtysik (Polska)
Antonio Soranno (Włochy)
Nello Teodori (Włochy)
Adriana Torregrossa (Włochy)
Herman Verhagen (Holandia)
Christian Weber (Niemcy)
Tomasz Wendland (Polska)
Małgorzata Wolańska (Polska)

Wieczór Włoski