logo

John Lake / Rave na Wschodniej

11.11.2016, godz. 19.00

W specjalnie przygotowanym koncercie dla Galerii Wschodnia, Łukasz Dziedzic z projektem John Lake zagra nowy materiał szybszy, głośniejszy, gęstszy, dłuższy niż zwykle. W dalszym ciągu pełno tu brudu grozy i niejednoznaczności ale też wciągającego transu, który zmusza do rytualnego tańca. Ale czy w galerii sztuki można tańczyć? Chyba czasem trzeba.

John Lake to eksperymentalny projekt muzyczny Łukasza Dziedzica, który przy różnych okazjach wciela się również w rolę artysty, kuratora, projektanta czy animatora kultury. Wspólnie z żoną Joanna Rzepką-Dziedzic prowadzi niezależną Galerię Szara. Z Wojtkiem Kucharczykiem współtworzy elektroniczny duetu IRON NOIR.

Dźwięki, które tworzy John Lake wypełnione są błotnistą i duszną syntezatorową miazgą, pociętą transowym monotonnym rytmem, budującą atmosferę grozy, mroku i tajemnicy.
"To techno zaaranżowane z piętrzących się przesterów i skwierczeń, gdzie szumiący zgiełk przeszywają piskliwe, kwaśne melodie, przenikliwe, aż do kości." (B. Nowicki)

Jako John Lake wydał do tej pory w BDTA cztery wydawnictwa, "Sun Worshipers" EP, kasetę "King in Yellow" , bardzo dobrze ocenianą płytę "Carcosa", oraz ostatnią "Strange Gods" wydaną wspólnie przez Mik Musik i Fundację Strefa Szarej. Solo lub w kooperacji wydał też kilka płyt i udzielał się na kilku kompilacjach, m.in: Lugozi ""There Is Strong Shadow Where There Is Much Light", "Remixes/Reworks", Iron Noir "Les Chiffres", kompilacje "Exterritory", "Pogorzelec Finally RMXD", "Sealesia 3", "PL2UA".

Z różnymi projektami koncertował m.in na Supermarket Art Fair w Szwecji, Festiwalu Ars Cameralis, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, na Strefie Monotype w Warszawie, krakowskich Unsound Festival i Sacrum Profanum, Sonic Phenomena w Lublinie czy w Kijowie podczas festiwalu Art Meetings.

www.johnlake.pl
www.facebook.com/JanekJezioro
www.soundcloud.com/janekjezioro