logo

Benoît Maubrey / ARENA GŁOŚNIKÓW: Kącik mówców i mówczyń dla  Łodzi (2019-2020)

Rezydencyjny projekt badawczo–przygotowawczy będzie realizowany w dniach 24–29.11.2019.

Spotkanie z artystą i pokaz jego twórczości 29.11.2019 o godz. 20.00

 

 

ARENA dla Łodzi to skonstruowana według planu, interaktywna rzeźba dźwiękowa franko-amerykańskiego artysty Benoîta Maubreya. Jej kształt, nawiązujący formą do greckiego amfiteatru, tworzy kilkaset głośników z recyklingu (wszystkie działające i ze sobą połączone). Rzeźba może funkcjonować zarówno jako mobilny "Speakers' Corner" / "Kącik mówców i mówczyń" – hotspot do lokalnego uczestnictwa i wyrażania siebie, ale także jako forum dla małych wydarzeń i koncertów.

Publiczność, lokalni artyści i artystki, wykonawcy i wykonawczynie muzyki, zespoły chóralne i organizacje mogą uczestniczyć w aktywności ARENY na wiele sposobów:
• dzwoniąc na jeden z dwóch numerów telefonu i wypowiadając się przez 3 minuty;
• przez Bluetooth i poszczególne smartfony ludzie mogą przekazywać piosenki i wiadomości do rzeźby;
• poprzez bezpośrednie wejście ludzie mogą podłączyć swoje urządzenia i instrumenty bezpośrednio do rzeźby lub mówić przez mikrofon.

Dodatkowo rzeźbę można wykorzystywać jako system nagłośnienia na imprezy, sety dj-skie i małe koncerty.

Nowy projekt ARENA ma formę małego amfiteatru. Dzięki temu może być wykorzystywany jako "Speakers' Corner", hotspot służący autoekspresji ("Audio Grafitti") lub jako scena dla małych wydarzeń i koncertów.

Ostoja dla bezdomnych głośników.

Benoît Maubrey będzie przebywał w Łodzi w ciągu ostatnich dwóch tygodni listopada 2019 roku i poprosi wszystkich mieszkańców i mieszkanki Łodzi o przyniesienie zbędnych głośników do Galerii Wschodniej
(kontakt: Ewelina Chmielewska – tel.: + 48 792 310 686
lub Adam Klimczak – tel.: +48 793 434 420)
w celu wniesienia wkładu w rzeźbę. Niech będzie to Twoja Rzeźba Głośników! Stwórz ją razem z Artystą. Wyraź siebie za jej pośrednictwem poprzez głos i dźwięki, a także elementy materialne w postaci Twoich starych głośników, wzmacniaczy i radioodbiorników. Daj im nowy dom!

 

www

Benoît Maubrey's interactive soundscapes >

 Zadanie AIR - Rezydencje Artstyczne zostało sfinansowane z budżetu Miasta Łodzi

organizator: