Nie ulega wątpliwości, że domowe sposoby na zatoki złagodzą dolegliwości towarzyszące zapaleniu zatok.
Jednak trzeba pamiętać o tym, że naturalne sposoby leczenia zatok przyniosą ulgę tylko w początkowych fazach rozwoju choroby. W przypadku silnych symptomów zatok trzeba udać się do specjalisty.
Jakie objawy towarzyszą przy zatokach?
Problemy z zatokami powstają najczęściej w wyniku zatkania nosa lub bólu głowy nasilającym się m.in. przy pochylaniu. Mimo tego typowe objawy bólowe zależą od tego, w których konkretnie zatokach powstał stan zapalny.
Obecnie wyróżnia się zatoki sitowe, czołowe i szczękowe. W zatokach sitowych ból występuje u nasady nosa, a w zatokach czołowych na powierzchni czoła. Natomiast w zatokach szczękowych ból powoduje ucisk na szczycie głowy, szczekach oraz uszów. Należy zaznaczyć, że zapalenie zatok jest także często wywołane przez reakcje alergiczne, wirusy oraz bakterie.
Naturalne sposobny na zatoki
Oczywiście naturalne sposoby na zatoki wykazują skuteczność na początku choroby. Zwykle stosuje się pomocniczo wraz z lekami przeciwbólowymi. Pośród naturalnych sposobów na zatoki można wymienić inhalacje. Inhalacje udrażniają drogi oddechowe, tym samym pozwalają pozbyć się wydzieliny.
Do inhalacji warto stosować sól kuchenną, zioła albo olejki eteryczne. Kolejnym sposobem są okłady na zatoki. W płócienną tkaninę chory powinien zawinąć uprzednio rozgrzaną sól jodowo-bromową, czy gorczycę. Następnie gotowy okład przykładamy do nasady nosa i czoła. Oprócz tego ważne jest również nawilżanie śluzówki nosa. W podrażnionej błonie śluzowej często rozwija się stan zapalny. Z tego powodu istotne jest odpowiednie nawadnianie organizmu.
O zdrowiu i medycynie przeczytasz w portalu https://targizdrowia.pl/.