Jakie kwiaty świetnie sobie radzą na balkonie?

Ozdobiony roślinami balkon nabiera nowego wyglądu i klimatu, co pozwala podwójnie cieszyć się z pięknej pogody. Podpowiadamy, jakie rośliny świetnie radzą sobie na balkonie!

Co posadzić na balkonie?

Petunie to jedne z najbardziej popularnych kwiatów balkonowych ze względu na obfite i długotrwałe kwitnienie. Dostępne w wielu kolorach, od jaskrawych po pastelowe, petunie są łatwe w uprawie i dobrze radzą sobie w słonecznych miejscach. Na balkonie świetnie sprawdzają się także pelargonie, które mają piękne kwiaty w różnych odcieniach czerwieni, różu, białym i fioletowym. Są odporne na suszę i dobrze rosną w słonecznych miejscach.

Dużą popularnością cieszą się również begonie, doceniane ze względu na swoje piękne, duże kwiaty i różnorodność odmian. Mogą być uprawiane zarówno w pełnym słońcu, jak i w półcieniu. Istnieją odmiany o kwiatach jedno- i dwubarwnych, a także o ozdobnych liściach.

Warto zwrócić uwagę także na lobelie. To niskie rośliny kwiatowe, które są idealne do wiszących doniczek i balkonowych skrzynek. Mają delikatne kwiaty w odcieniach niebieskiego, fioletowego, różowego i białego. Lobelie dobrze rosną zarówno na pełnym słońcu, jak i w półcieniu. Trwałością wyróżniają się także fiołki ogrodowe i stokrotki. Urocze i wytrzymałe, a ich delikatne kwiaty są dostępne w różnorodnych kolorach. Cechują się odpornością na niskie temperatury.