Letnie przekąski na grilla

Od wielu miesięcy z utęsknieniem czekaliśmy na długie ciepłe dni, które od rana do wieczora możemy spędzać na powietrzu. Już teraz spotkania z rodziną i znajomymi przenoszą się do ogrodów, gdzie z wielką przyjemnością organizujemy tak lubiane grille.

Przyjęcia w ogrodzie wymagają jednak odpowiedniego przygotowania, głównie jeśli chodzi o kwestię jedzenia. Powinniśmy zadbać o to, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Dobrze skomponowane menu z pewnością zadowoli naszych gości.

Przystawki na grilla dla każdego

Na początku przyjęcia w ogrodzie warto zaserwować naszym gościom wytrawne przystawki, które zaspokoją pierwszy głód. Ich przygotowanie wcale nie musi być skomplikowane, a co więcej możemy je zrobić razem z innymi uczestnikami imprezy. W tym miejscu świetnie sprawdzą się np.

Pomysł na tę prostą przystawkę pozwoli nam zachwycić gości. A co najważniejsze – dzięki nim nasi najbliżsi z pewnością nie będą głodni i będą mieli energię na wspólną zabawę.

Pyszne desery na przyjęcia w ogrodzie

Wesołe imprezy w ogrodzie i wspólne grillowanie to doskonała okazja do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także do skosztowania wielu zupełnie nowych, zaskakujących smakołyków. Po wytrawnych daniach przychodzi czas na słodkości, których również nie powinno zabraknąć w czasie letniego barbecue. Co może się znaleźć na takim słodkim stole? Już podpowiadamy.

  • Muffinki z kolorowym kremem,
  • czekoladowe brownie,
  • ciasto marchewkowe,
  • pieczone pączki,
  • kremowe lody z owocami leśnymi.

Te propozycje bardzo dobrze sprawdzą się, gdy nasi goście będą mieli ochotę na deser. Będą też idealnym dopełnieniem grillowego menu i sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Trudno znaleźć jeden uniwersalny przepis na udanego grilla. Ale z pewnością przyda się słoneczna pogoda, pyszne jedzenie i doskonałe towarzystwo bliskich osób. Takie połączenie to początek wspaniałej zabawy w ogrodzie, którą trudno będzie zepsuć nawet największym psotnikom.