Nowoczesna i efektowna płytka ceglana — wszystko, co musisz o niej wiedzieć! 

Płytka ceglana to wysokiej jakości produkt, dzięki któremu każde wnętrza oraz budynek zyskają niepowtarzalny klimat. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak powstają płytki ceglane!

  1. Czym charakteryzują się płytki ceglane?
  2. Jak powstają płytki ceglane?
  3. Z czego zostały wykonane wysokiej jakości płytki ceglane?
  4. Kiedy warto skorzystać z płytek ceglanych?
  5. Czy można kupić płytki z efektem starej cegły?

Płytka ceglana to sposób na szybkie oraz stosunkowo proste odnowienie ścian. Miłośnicy estetyki loftowej często poszukują rozwiązań, dzięki którym wnętrze uzyska klimat jak z fabryki. Klasycznym rozwiązaniem byłoby postawienie ściany z cegły. Nie w każdych warunkach jest to jednak możliwe. Wtedy warto wybrać płytki ceglane.

Czym charakteryzują się płytki ceglane?

Płytka ceglana to nowoczesny sposób na ścianę z cegły. W zależności od typu mogą być wykonane różnymi technikami. Są łatwe w montażu, bardzo efektowne oraz wytrzymałe. Występują w szeregu kolorów oraz wariantów. Mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne.

Jak powstają płytki ceglane?

Płytki cięte, gipsowe, czy syntetyczne? Obecnie na rynku spotkać można szereg rozwiązań. Bardzo popularne są płytki wykonane z pociętej starej lub nowej cegły. W przypadku cienkich ścian doskonałym rozwiązaniem są lekkie płytki syntetyczne oraz gipsowe. Warto mieć na uwadze, że zamienniki są kierowane głównie do pomieszczeń, a nie na elewację budynku.

Ciekawym wyborem są także ceramiczne płytki ceglane. Charakteryzują się ogromną odpornością na niekorzystne czynnik atmosferyczne, a także bardzo szeroki wyborem wzorów oraz kolorów.

Z czego zostały wykonane wysokiej jakości płytki ceglane?

Płytka ceglana wykonana z cegły powstaje w kontrolowanych warunkach. Wysokiej jakości cegła jest poddawana czyszczeniu, piaskowaniu oraz suszeniu. W następnych etapach cegła jest cięta na dość grube kawałki — zazwyczaj około 3 centymetry. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie odporna na uszkodzenia.

Kiedy warto skorzystać z płytek ceglanych?

Płytki ceglane są świetnym rozwiązaniem zarówno we wnętrzach, jak i na elewacji. To ciekawy oraz efektowny system.

Czy można kupić płytki z efektem starej cegły?

Obecnie na rynku można dostać zarówno płytki z efektem starej cegły, jak i wykonane z oryginalnej cegły rozbiórkowej. To kosztowne, lecz bardzo efektowne rozwiązanie. Warto mieć jednak na uwadze, że cegła tego typu jest dość krucha i może być źródłem np. zarodników grzybów.