Operacja repatriacji Polaków z Izraela za pośrednictwem sił powietrznych

Rzecznik rządu, Piotr Müller, informował w poniedziałek poprzez falę radiową Radia Gdańsk o udanym transporcie repatriacyjnym obywateli Polski z Izraela. W ramach tej misji wykorzystano trzy samoloty wojskowe, które umożliwiły 268 naszych rodakom powrót do kraju – podkreślił rzecznik. Pan Müller dodatkowo poinformował, że taka operacja nie jest jednorazowa i zapewnił realizację kolejnych lotów repatriacyjnych.

Dodatkowo, rzecznik rządu zapewnił, że sytuacja Polaków w Izraelu jest na bieżąco monitorowana i analizowana. Potwierdził, że ambasada otrzymuje regularne zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy. O ile będzie takie zapotrzebowanie, tak długo będą organizowane kolejne operacje repatriacyjne. Liczba Polaków do przetransportowania będzie wynikała ze zgłoszeń – dodał Müller.

Müller nie pomijał również kwestii konfliktu na Bliskim Wschodzie. Podkreślił jak ważne jest jak najszybsze zakończenie konfliktu. Przyznał, że początkiem tego poważnego konfliktu były nieuprawnione działania Hamasu, które mają potencjał do eskalacji na większą skalę. Wyraził jednak nadzieję, że sytuacja nie ulegnie pogorszeniu i konflikt nie rozprzestrzeni się na cały Bliski Wschód.