PKP Intercity wprowadza nowe połączenie pociągiem IC Koziołek między Lublinem a Poznaniem

Od początku września PKP Intercity zdecydowało się na uruchomienie dodatkowego pociągu, który obsługuje trasę łączącą Lublin Główny i Poznań Główny. Pociąg otrzymał nazwę IC Koziołek. To już trzecie, bezpośrednie połączenie pomiędzy dwoma stolicami województw – lubelskim i wielkopolskim, co stanowi znaczące ulepszenie oferty przewozowej dla obywateli tych miast.

Narodowy operator kolejowy rozszerzył swoją ofertę na początku września, dodając do niej nowy skład przeznaczony do kursowania na linii pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią kraju, łącząc Lublin z Poznaniem poprzez pociąg IC Koziołek. Pociąg ten zatrzymuje się między innymi w takich miastach jak Łódź, Tomaszów Mazowiecki, Radom oraz miejscowościach takich jak Drzewica i Przysusze, które zostały ponownie uwzględnione w siatce połączeń operatora po wielu latach przerwy. Pociąg odjeżdża z Lublina o godzinie 8:30 i dociera do Poznania o 14:50. W czasie podróży z Lublina do Radomia IC Koziołek jedzie 1 godzinę i 22 minuty, dojazd do Łodzi trwa 3 godziny i 12 minut, natomiast cała trasa jest pokonywana w czasie 6 godzin i 20 minut. Komunikacja jest realizowana codziennie przez elektryczny zespół trakcyjny typu FLIRT, wyprodukowany w fabryce Stadler Polska w Siedlcach.

Z racji zmienionej organizacji ruchu w dniach od 3 do 27 września IC Koziołek będzie kończyć trasę o 17 minut później – odjeżdżając z Lublina o godzinie 8:13. W tym okresie pociąg dojedzie do Radomia po upływie 1 godziny i 24 minut, a do Łodzi po 3 godzinach i 29 minutach. Ostatecznie skład dotrze do Poznania Głównego o 14:50, czyli po czasie podróży wynoszącym 6 godzin i 37 minut.