Travel Off Path: Polska idealnym kierunkiem dla samotnych podróżniczek

Znany na amerykańskim rynku internetowym portal Travel Off Path, specjalizujący się w tematyce podróżniczej, coraz częściej zwraca uwagę na Polskę. To źródło informacji dla wielu czytelników poszukujących rekomendacji na niezapomniane miejsca do odwiedzania i relaksu na całej kuli ziemskiej. Dla nas, Polaków, jest to powód do dumy – o naszym kraju mówi się bowiem zdecydowanie pozytywnie.

Niedawno Marci Rivera, jedna z dziennikarek Travel Off Path, opublikowała artykuł dotyczący swoich obserwacji związanych z turystyką w Polsce. Nie ograniczyła się ona do stereotypowych sugestii, jak zwiedzanie Wawelu czy Wieliczki. Rivera podkreśliła natomiast, że Polska to doskonałe miejsce dla kobiet podróżujących solo. Przede wszystkim zwróciła uwagę na atrakcyjne ceny i przystępne koszty wczasów.

Według najaktualniejszego Indeksu Globalnego Pokoju, Polska plasuje się na 24. miejscu pod względem bezpieczeństwa i stabilności spośród 163 analizowanych krajów. To wysoka pozycja, która stanowi zachętę dla podróżników, szczególnie samotnie podążających kobiet.

Marci Rivera podkreśla także przejrzystość i dostępność polskich metropolii takich jak Kraków, Warszawa, Wrocław czy Gdańsk. Możliwość łatwego dotarcia do głównych atrakcji pieszo nie wymaga korzystania z komunikacji publicznej, a dodatkowo na terenie miast dostępny jest popularny Uber.

Nie stanowi również problemu dotarcie do Polski z zagranicy. Do naszego kraju kursują pociągi, między innymi z Niemiec czy Czech, a także oferowane są połączenia lotnicze z większością państw świata, w tym bezpośrednie loty z odległych Stanów Zjednoczonych.

Swoje spostrzeżenia Marci Rivera kończy stwierdzeniem, że pomimo turystycznego boomu Polska nadal jest niedoceniana na Zachodzie. Podkreśla jednak, że nasz kraj ma wiele do zaoferowania gościom – historię pełną wzlotów i upadków, urozmaicone krajobrazy, smaczną kuchnię regionalną oraz piękne miasta niczym z kart pocztowych.