Android vs iOS

Na rynku dominują obecnie dwa systemy – Android wgrywany w urządzeniach takich marek jak Samsung, LG czy Xiaomi oraz, drugi – iOS, czyli autorskie rozwiązanie dla iPhone. Zarówno jeden, jak i drugi pozwala na swobodne korzystanie z urządzeń mobilnych, ma wiele różnego rodzaju funkcjonalności i całe mnóstwo dostępnych do pobrania aplikacji. Czym różnią się między sobą te systemy, który sprawdzi się lepiej i jak wygląda korzystanie z urządzeń obsługujących iOS oraz Android?

Czym różnią się między sobą systemy operacyjne?

Android i iOS mają wiele cech wspólnych – podobny interfejs, obsługa za pomocą gestów czy zbliżone funkcjonalnościami aplikacje, których jest mnóstwo. Pierwszą różnicą jest sama filozofia powstania – Android, czyli produkt Google jest uniwersalnym, otwartym systemem. Z kolei Apple stworzyło samodzielnie oprogramowanie, a każda zewnętrzna aplikacja musi przejść dokładną analizę. iPhony cechują się wysoką jakością podzespołów, a także dobrze trzymającą baterią. Wszystkie technologiczne zastosowania przekładają się na płynną pracę z systemem iOS. Same urządzenia z założenia są towarem bardziej luksusowym. Kupując smartfon, tablet czy laptopa z jabłuszkiem masz pewność, że synchronizacja danych wszystkich sprzętów będzie odbywała się na bieżąco. Na takie rozwiązania stawiają głównie osoby, które oczekują dobrego urządzenia i są w stanie zainwestować w nie duże pieniądze. Jeżeli cenisz sobie swobodę, możliwość personalizacji, konfiguracji, a także proste i intuicyjne opcje to z pewnością będziesz zadowolony z urządzeń z Androidem z półki cenowej w okolicy 1000 zł.

Dostępność części zamiennych

Urządzenia marki Apple, podobnie jak te innych firm również ulegają eksploatacji czy uszkodzeniu. Zbita szybka, martwe piksele, czy kolorowe paski często pojawiają się na ekranie jako konsekwencja upadku smartfona. Wybór części zamiennych takich jak wyświetlacze do Iphone X, 11 czy nawet starszych modeli jest naprawdę szeroki. Hurt akcesoriami GSM jest na tyle rozwinięty, że serwisy bez przeszkód mogą dokonać sprawnej wymiany uszkodzonego ekranu w dobrej cenie. Dzięki temu nie trzeba inwestować kilku tysięcy złotych na nowe urządzenie. Wśród asortymentu sklepu GSMOK klienci B2B oraz hobbyści mogą znaleźć również baterie, anteny GPS/WiFi, akcesoria do aparatu, złącza do SIM, głośniki, a także szereg różnego rodzaju etui, które pozwoli zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniami.

Urządzenia wiodących producentów korzystających z Androida – Xiaomi czy Samsung można znaleźć w różnym przedziale cenowym. W zależności od modelu cena naprawy i samego komponentu będzie się różnić, ale wciąż nie wyniesie więcej niż wartość telefonu. Warto więc zapytać w razie awarii czy uszkodzenia o koszty naprawy i wykonania samej usługi. Niektóre modele można rozkręcić szybko, przy innych niezbędne będzie rozebranie praktycznie całego urządzenia, dlatego ceny będą różnić się między sobą. Mimo wszystko lepiej powierzyć zadanie doświadczonemu specjaliście – dzięki temu zyskasz pewność, że naprawa zostanie wykonana solidnie i rzetelnie.