Dieta na początek wiosny

Pierwszy dzień wiosny przyszedł do nas bardzo szybko. Wraz z nim pojawiła się chęć ubrania lżejszych i cieńszych rzeczy. Jednak wielu z nas w trakcie zimy udało się zdobyć kilka dodatkowych kilogramów. W związku z tym nasze ulubione wiosenne i letnie ubrania mogą już być nieco za małe. Z tego i innych powodów wiele z nas decyduje się na zastosowanie diety, która pomoże nam jak najszybciej schudnąć. W Internecie możemy znaleźć całe mnóstwo różnego rodzaju diet i pomysłów na odchudzanie. Jedną są bardziej, inne mniej skuteczne. Powstaje więc pytanie którą z nich wybrać, aby efekty były jak najlepsze. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Post, czyli forma głodówki

W ostatnich latach bardzo popularne stały się różnego rodzaju diety polegające na zdecydowanym ograniczeniu spożywanych posiłków. Jednym z popularniejszych jest tak zwany post dr Ewy Dąbrowskiej. Jest on rodzajem głodówki, na której możemy spożywać jedynie wybrane warzywa i owoce. Listy dozwolonych produktów możemy znaleźć bez problemu w sieci. Chociaż tego rodzaju dieta nie jest nastawiona przede wszystkim na odchudzanie, a raczej na poprawę ogólnego stanu organizmu, to jednak nie da się na niej nie schudnąć. W zależności od potrzeb każdego z nas, możemy stosować post przez kilka dni (najlepiej od tygodnia) do kilku tygodni (maksymalnie 6 tygodni). W tym czasie dozwolone posiłki opierają się jedynie na warzywach z dodatkiem owoców takich jak jabłka, grejpfruty oraz cytryny. Choć post jest bardzo skuteczny, to bardzo ważne jest odpowiednie wyjście z niego, a więc kolejne dni po jego zakończeniu. Tylko wtedy efekty utrzymają się przez dłuższy czas.

Inne formy diety

Jeżeli nie jesteśmy przekonani do głodówki i jedzenia jedynie wybranych warzyw przez dłuższy okres czasu, możemy zdecydować się na mniej restrykcyjną dietę. Innym dobrym pomysłem jest skorzystanie z porady dietetyka, gdyż będzie on mógł dobrać idealnie dietę do potrzeb naszego organizmu. Możemy jednak skorzystać również z porad jakie znajdziemy w sieci, a przede wszystkim przestawić się na zdrowe odżywianie na co dzień. Dobrym początkiem będzie ograniczenie ilości spożywanych słodyczy, gdyż to właśnie z tym wielu z nas ma problem. Krok ten będzie dobrym wprowadzeniem do diety, która pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy.