Catrice – marka wegańskich kosmetyków do makijażu 

Szeroka oferta kosmetyków do makijażu sprawia, że często trudno zdecydować się w tym ogromie na właściwe kosmetyki. Dziś, wybierając markę kosmetyczną, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na wysoką jakość oferowanych kosmetyków. Warto wziąć pod uwagę także to, jak ich produkcja wpływa na środowisko naturalne.

Perfekcyjnie wykonany makijaż przy użyciu kosmetyków wysokiej jakości to recepta na perfekcyjny wygląd. Nie tylko od święta, ale i na co dzień. Współcześnie firmy kosmetyczne prześcigają się w tym, by swoim klientkom oferować szeroka gamę kosmetyków, która spełnią wszystkie oczekiwania. I to na każdym etapie robienia makijażu. Mało jednak jest firm, które łączą w swojej ofercie kosmetyki wysokiej jakości, przystępną cenę, estetykę i… świadome podejście do otaczającego nas środowiska. Jedną z takich nielicznych firm jest Catrice. Dlaczego kosmetyki do makijażu Catrice to bardzo dobra inwestycja pod wieloma względami? Co ma do zaoferowania marka i dlaczego powinny się zdecydować na nią kobiety nie tylko te, którym zależy na wyglądzie, ale także te, którym zależy na dobru otaczającego środowiska, a jednocześnie chcą zadbać o dobrą kondycję cery? Między innymi o tym w dalszej części tekstu.

Marka Catrice – świadome podejście

To, co wyróżnia markę Catrice na tle innych marek kosmetycznych, to świadome podejście do produkcji swoich kosmetyków. I o ile takie podejście – będące podejściem ekologicznym – jest stosowane przy produkcji kosmetyków do pielęgnacji przez wiele firm, to przy produkcji kosmetyków kolorowych do makijażu jest póki co czymś unikatowym. Catrice stawia na ekologię także w tym sektorze. Przy wytwarzaniu swoich produktów – których szeroką gamę stanowią kolorowe produkty do makijażu i manicure’u – Catrice stawia na najnowsze technologie. Dzięki nim wszystkie produkty są produkowane w sposób ekologiczny. A co ważne, bez straty na ich wysokiej jakości. Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że tego rodzaju kosmetykami od Catrice jesteśmy w stanie wykonać cały makijaż! Bez uzupełniania swojego zestawu kosmetycznego o kosmetyki innych marek. Co jest bardzo dużym komfortem przy robieniu makijażu.

Zero waste kosmetyki Catrice – dlaczego warto

Ekologiczne podejście do kosmetyków makijażowych, jeśli chodzi o markę Catrice, to między innymi produkcja zgodnie z zasadą zero waste. Na czym to polega? Otóż do wyrobu opakowań kosmetyków są używane surowce wtórne. Są one pozyskiwane w wyniku recyklingu. Dzięki temu zostaje zredukowana na Ziemi liczba zaśmiecających otoczenie odpadów. W prostych słowach: całkiem nowe, doskonale zaprojektowanie, estetyczne opakowanie zostaje wykonane z materiału pochodzącego ze starego opakowania. Co więcej, firma Catrice tworząc swoje opakowania, dokłada wszelkich starań, by były one potem jeszcze łatwiejsze do recyklingu. Dlatego oprócz tego, że kupując kosmetyki Catrice, możemy liczyć na nienaganny makijaż, to dodatkowo znacząco przykładamy się do prawidłowego procesu recyklingu i ochrony Ziemi.

Produkty Catrice – przyjazne dla wegan

Kosmetyki do makijażu Catrice to oferta, której aż 80 procent stanowią kosmetyki przyjazne weganom. Czyli takie, w których składzie nie znajdziemy składników pochodzenia zwierzęcego. Takie kosmetyki nie są też testowane na zwierzętach, i to na żadnym etapie produkcji. Poza bardzo ważnym aspektem etycznym – podczas produkcji kosmetyków nie są krzywdzone żadne zwierzęta –jest jeszcze jedna istotna korzyść, tym razem dla użytkowniczek kosmetyków Catrice. Otóż użyte składniki roślinne w kosmetykach nie uczulają tak jak te odzwierzęce. Dlatego znakomicie nadają się dla tych kobiet, które mają skórę bardzo wrażliwą i podatną na alergie. W przypadku makijażu jest to szczególnie ważne, by podczas całodziennego noszenia go nie wpływał na cerę negatywnie. Nie przesuszał jej, nie wywoływał wysypek czy plam. Roślinne składniki kosmetyków Catrice to pełna łagodność pod tym względem, czyli zdrowa i piękna cera bez podrażnień. Przy produkcji takich kosmetyków jest też ograniczona emisja do atmosfery CO2, mniejsze jest też zużycie wody i energii.

Kosmetyki do makijażu Catrice – szeroki wybór, dobra cena

Jak już wcześniej wspomniano, kosmetyki do makijażu Catrice to bardzo szeroka oferta. Znajdziemy w niej m.in. korektory Catrice czy kosmetyki do makijażu oczu (takie jak tusze do rzęs Catrice o różnych właściwościach, cienie do powiek, kredki do brwi, eyelinery, sztuczne rzęsy). To także szeroka gama produktów do makijażu twarzy, by stworzyć idealną bazę pod trwały make up i skuteczne korektory niedoskonałości, takie jak Liquid Camouflage oraz pudry brązujące. Zdrowe i ekologiczne kosmetyki to także te służące do zrobienia perfekcyjnego manicure’u. Tego typu lakiery w dużym wyborze kolorystycznym to gwarancja nie tylko trwałości, ale również braku negatywnego wpływu na płytkę paznokcia.

Kosmetyki Catrice to najlepszy wybór, jeśli chodzi o kosmetyki trwałe, o dobrym składzie i od firmy, której zależy na tym, by przy produkcji kosmetyków nie cierpiało żadne żywe stworzenie. Gdzie znaleźć kosmetyki Catrice? W wygodny i opłacalny sposób można je kupić na www.ladymakeup.pl.