Co nosić na przełomie zimy i wiosny

Wiosna zbliża się coraz większymi krokami. Wielu z nas z niecierpliwością wyczekuje pierwszych cieplejszych dni, kiedy to będzie można zrzucić z siebie kurtki i pozbyć się kozaków. Zanim to jednak nastąpi musimy przygotować się na dni ze zmienną pogodą. Prognozy wskazują bowiem, że na wiosnę jeszcze trochę będziemy musieli poczekać. W co się ubrać w takie niepewne zimowo-wiosenne dni, które mogą zaskoczyć nas zarówno chłodem jak i ciepłem? Mamy do wyboru przynajmniej kilka ciekawych opcji.

Przejściowe kurtki i płaszcze

Jednym z dobrych pomysłów jest zainwestowanie w przejściową kurtkę lub płaszcz. To takie ubrania, które nadadzą się na wczesną wiosnę, jak i na jesień, więc przydadzą nam się w niejednym sezonie. Wybór tego rodzaju odzieży jest naprawdę ogromny. Możemy wybierać spośród oferty sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Dzięki temu z pewnością znajdziemy coś co trafi w nasz gust. Jednym z uniwersalnych pomysłów jest skórzana kurtka. Czasem tego rodzaju kurtki posiadają doczepianą warstwę z futerkiem, którą możemy używać w chłodniejsze dni. Innym pomysłem jest lekki płaszcz, pod który możemy w razie konieczności ubrać grubszy sweter.

Jakie kolory wybierać

Inną kwestią jest pytanie jaki kolor płaszcza lub kurtki wybrać. Zima kojarzy nam się zazwyczaj z ciemniejszymi kolorami, które są bardziej stonowane, choć oczywiście nie jest to regułą. Na początek wiosny warto natomiast postawić na coś jaśniejszego lub bardziej kolorowego, co wniesie nieco życia i uśmiechu. Chociaż być może dni jeszcze nie są tak słoneczne i ciepłe jakbyśmy chcieli, to już sam ubiór może przyczynić się do poprawy nastroju. Warto więc wybierać mniej lub bardziej żywe kolory. Ciekawym rozwiązaniem będą także delikatne kolory pastelowe.