Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Chorwacji?

Czy chcesz odwiedzić Chorwację? Jeśli tak to musisz dowiedzieć się kilku bardzo ciekawych rzeczy.

Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych kwestii, które trzeba wiedzieć, zanim wyjedzie się do Chorwacji.

Wiza na Chorwację

Przede wszystkim, jeśli chce się pojechać do Chorwacji, to trzeba pamiętać, że wiza nie jest potrzebna. Do przekroczenia granicy będzie potrzebny paszport lub dowód osobisty. Najważniejszą kwestią, że w Chorwacji w większości przypadków ceny podawane są zarówno w Euro, jak i w kunach. W ten sposób przeliczenie ceny jest bardzo proste.

Język chorwacki

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że w Chorwacji poza ich językiem bardzo wiele osób posługuje się angielskim oraz niemieckim. Czasami też można spotkać osoby, które znają język rosyjski. Oczywiście trzeba także pamiętać, że nie można mylić języka chorwackiego z serbskim. Jest to bardzo niemile widziane.

Co można zobaczyć w Chorwacji?

Przede wszystkim większość osób odwiedzających Chorwację spędza swój wolny czas na plażach, których w tym Państwie jest bardzo wiele. Najważniejszą kwestią jest to, że plaże w Chorwacji są naprawdę piękne, kamieniste, żwirowe, ale zdarzają się też piaszczyste. W Chorwacji istnieje naprawdę wiele fajnych i ciekawych plaż, które warto zobaczyć.

Jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu w Chorwacji jest także granie w siatkówkę plażową. Oczywiście trzeba pamiętać, że spędzanie wolnego czasu na plażach zabrania wprowadzania psów na plaże. Plaż tego rodzaju można znaleźć naprawdę wiele i z całą pewnością każdy znajdzie taką, która go usatysfakcjonuje.

Najważniejsze miejsca do zobaczenia w Chorwacji?

Jeśli chodzi o najważniejsze miejsca w Chorwacji, do zobaczenia to trzeba wymienić: Dubrownik, Zadar, Szybenik oraz wiele innych miejscowości. Z całą pewnością każdy powinien zobaczyć te miejsca.

O różnych celach turystycznych przeczytasz w portalu: https://bestholidays.pl/.