Jakie warzywa może jeść pies?

Zdrowa i zbilansowana dieta dla psa ogranicza liczbę wizyt u weterynarza i zapewnia pupilowi dłuższe i zdrowsze życie. W przeciwieństwie do kotów psy mogą spożywać warzywa i jest wręcz wskazane, by dodawać je do psiej diety. Jednak nie wszystkie warzywa i owoce będą zdrowe dla psa. Podpowiadamy, jakie warzywa może jeść pies, a których lepiej nie dawać czworonogom.

Jakie warzywa warto włączyć do psiej diety?

Według zaleceń weterynarzy psia dieta powinna składać się w 70% z mięsa, a około 30% powinny stanowić warzywa i owoce. Jeśli chodzi o warzywa w diecie, to najzdrowsze i najlepsze dla organizmu psa będą: marchewka, pietruszka, dynia, buraki, brokuły, kalafior, czy słodkie ziemniaki. Warzywa można podawać na surowo lub ugotowane (co zaleca się w przypadku słodkich ziemniaków). Pies NIE może spożywać cebuli, czosnku, pomidora, pora i awokado.

Warzywa i owoce dostarczają psu cennych składników odżywczych i witamin. Dzięki nim pies będzie zdrowszy i utrzyma prawidłową wagę. Warto podkreślić, że mimo korzystnych właściwości warzyw, pies nie może żyć na diecie wegańskiej, czy wegetariańskiej.