Domowe triki na otworzenie słoika. Nie będzie to już problemem

Otwieranie słoika niekiedy może sprawić sporo problemów. Niekiedy nawet przy użyciu dużej siły nie jesteśmy w stanie dostać się do znajdującego się w jego wnętrzu jedzenia. Na szczęście istnieje kilka ciekawych sposobów, które pozwolą bezproblemowo zdjąć nakrętkę. Jeden z nich wymaga użycia taśmy klejącej.

Słoik, który nie chce się otworzyć nierzadko powoduje frustrację, a nawet kontuzję nadgarstka. Można próbować wielu sposobów, jednak jeśli naczynie jest wyjątkowo mocno dociśnięte, jego otwarcie będzie naprawdę bardzo trudne. Dzięki zastosowaniu poniższego triku można zapomnieć o tych problemach.

Otwieranie słoika przy użyciu taśmy klejącej

Sztuczka polegająca na otwarciu słoika przy użyciu taśmy klejącej jest niezwykle prosta. Wystarczy do tego celu oderwać kilkunastocentymetrowy kawałek mocnej taśmy klejącej, na przykład używanej do izolacji. Ważne, aby kawałek ten nie był zbyt krótki, bowiem nie będziemy w stanie odpowiednio go złapać.

Następnie przyklejamy kawałek taśmy na końcówkę zakrętki i przytrzymując słoik ręką pociągamy za drugi jej koniec w swoją stronę. W taki sposób wieczko powinno bez problemu się odkręcić. Dodatkowo można użyć większej liczby pasków taśmy, dzięki czemu efekt będzie jeszcze pewniejszy.

Jakie są inne sposoby?

W sieci może znaleźć sporo innych sposobów, które pozwolą nam na otwarcie słoika. Niegdyś używano do tego celu noża lub innego ostro zakończonego urządzenia kuchennego. Odwracano wówczas słoik do góry dnem i próbowano miejscowo oddzielić wieczko od słoika, dzięki czemu do jego środka wdawało się powietrze. Jest to jednak mało bezpieczny sposób.

Dobrym pomysłem jest również dość mocne uderzanie dłonią w dno słoika. O ile nie jest on wypełniony po brzegi, nadanie siły poprzez uderzenia może sprawić, że znajdujące się wewnątrz naczynia produkty przyczynią się do poluzowania ścisku wieczka. Jeśli ten pomysł nie poskutkuje, warto zdecydować się na trik z taśmą klejącą.