Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie: apel Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski

Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Artur G. Miziński, podczas konferencji prasowej zaapelował do wiernych o udział w Dniu modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który odbędzie się już 10 grudnia, w najbliższą niedzielę. Bp Miziński zachęcił do nieustannej modlitwy za braci i siostry ze Wschodu, czyli tych, którzy mieszkają za wschodnimi granicami Polski.

W tym dniu w każdej parafii zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, której celem jest wsparcie Kościoła na Wschodzie. Sekretarz Generalny KEP przywołał fakt, że Kościół w Polsce od wielu lat powołuje Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, który działa przy Konferencji Episkopatu Polski.

Bp Miziński zaznaczył, że II niedziela Adwentu to dzień zbiórki mającej na celu zgromadzenie funduszy, które można potem wykorzystać do pomocy przez cały rok. Ten akt miłości jest elementem życia Kościoła od początku jego istnienia i od kilkudziesięciu lat jest realizowany w zorganizowanej formie przez Kościół katolicki w Polsce. Wspomniał także, że pomoc ta jest kierowana do wszystkich krajów, które powstały po rozpadzie Związku Sowieckiego.

Sekretarz Generalny KEP podkreślił duchowy wymiar tego Dnia – modlitewny i materialny, jako okazję do poczucia jedności z Kościołem Jezusa Chrystusa, który ma jednego Ojca w Niebie. Ponownie zaapelował do wiernych o udział w tym wydarzeniu i nieustanną modlitwę za naszych braci i siostry ze Wschodu.