Ferie we wschodniej Polsce

Zima, śnieg i zabawy na nim, to coś na co wielu najmłodszych czeka przez cały rok. Ferie są więc momentem, kiedy marzenia się spełniają, a zabawie nie ma końca. W jaki sposób najlepiej wykorzystać ten czas, tak aby zarówno ci najmłodsi, jak i rodzice byli zadowoleni? Możemy zrobić wiele w tym kierunku, a jednym z ciekawszych rozwiązań jest wyjazd na weekend lub na tydzień. Dłuższe wyjazdy często są męczące zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, dlatego nie warto przesadzać z czasem spędzonym poza domem. Przyjrzyjmy się jednak kilku miejscom w zachodniej Polsce, które mogą być dobrym pomysłem na spędzenie ferii zimowych.

Wyjazd na weekend

Zdarza się, że jako rodzice nie możemy wziąć urlopu w czasie ferii naszych dzieci. Co prawda dłuższe wyjazdy w takiej sytuacji są niemożliwe, jednak nic straconego – zawsze możemy udać się gdzieś na weekend. We wschodniej Polsce znajdziemy wiele urokliwych miejsc, tych bliżej domu oraz tych nieco bardziej od niego oddalonych. Jeżeli stawiamy na krótki wyjazd i nie przekonuje nas perspektywa godzin spędzonych w samochodzie, możemy wybrać się do pobliskiego większego miasta i skorzystać z atrakcji takich jak lodowisko, czy park trampolin. W takich miejscach zabawa będzie udana nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Poza tym, taki wyjazd nie zajmie dużo czasu i możemy zorganizować go w ramach jednodniowej wycieczki. Jeżeli zaś lubimy poznawać nowe i dalsze miejsca, możemy wybrać się na weekend w góry, nad morze, czy na Mazury. Choć te dwa ostatnie miejsca kojarzą nam się bardziej z latem, to również zimą mają swój swoisty urok.

Wyjazd na tydzień lub dwa

Jeżeli nie boimy się wyzwań i udało nam się zdobyć urlop w czasie przypadającym na ferie, możemy wybrać się gdzieś dalej. Góry niezmiennie są bardzo dobrą propozycją, trzeba jednak pamiętać o odpowiednim ubiorze i wyposażeniu, szczególnie dla dzieci, które mogą szybko przemarznąć jeżeli nie będą odpowiednio przygotowane. Jedną z możliwości są Tatry, w których znajdziemy wiele pięknych dolin idealnych na rodzinne spacery. Możemy także postawić na Bieszczady i cieszyć się zgoła innymi, jednak równie pięknymi widokami. Jeżeli jednak góry nas nie przekonują, podobnie jak w przypadku wyjazdu weekendowego, możemy wybrać się nad morze, czy też do większego miasta, na przykład do Warszawy, a tam na pewno nie będziemy się nudzić.