Gigant spożywczy Lulu Group International inwestuje w Polsce

Lulu Group International, potężny gracz na rynku spożywczym z Bliskiego Wschodu, planuje rozszerzyć swoją działalność o Polskę. Firma ma zamiar wprowadzić do naszego kraju swoje pierwsze centrum logistyczne na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Planowane przedsięwzięcie ma na celu otworzyć możliwości współpracy z dostawcami żywności z Polski, co przyniesie korzyści również dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Polska inwestycja Lulu Group International to świetna okazja dla miejscowych producentów żywności, aby dotrzeć do szerszej grupy klientów za pośrednictwem grupy Lulu. Przewiduje się, że ich produkty znajdą się na półkach ponad 200 hipermarketów tej sieci, które są obecne w dziewięciu różnych krajach.

Inwestycja w Polsce jest dla Lulu Group International pierwszym tak dużym projektem na terenach Europy Środkowo-Wschodniej. Niemniej jednak, według przedstawicieli firmy, zdecydowanie nie będzie to ostatnie takie przedsięwzięcie. Planowane centrum logistyczne w Polsce ma odegrać kluczową rolę w dalszym rozwoju biznesu firmy na tych terenach. Stanowi to kolejny krok na drodze do umocnienia pozycji Lulu Group International jako jednego z czołowych graczy na rynku światowego handlu.