Inne oblicze Bułgarii

Bułgaria wielu z nas kojarzy się z wakacjami na plaży. Liczni turyści z Polski, a także innych krajów wyjeżdżają tam aby spędzić wymarzony urlop w słonecznym miejscu przy pewnej pogodzie. Jednak tylko nieliczni wiedzą, że w Bułgarii możemy znaleźć oprócz morza i pięknych plaż również inne ciekawe miejsca. Jednym z nich będą bułgarskie góry, które z pewnością przyciągną amatorów wędrówek pieszych, szczególnie że Bułgaria ciągle jeszcze jest dość dziewiczym terenem.

Bułgarskie góry dla każdego

Góry w Bułgarii są bardzo dobrym wyborem. Znajdziemy tutaj wiele najróżniejszych ciekawych miejsc. Warto wiedzieć o tym, że bułgarskie góry są wyższe od polskich i możemy zdobyć tutaj szczyty sięgające niemal 3 tysięcy metrów n.p.m. Najwyższa góra Bałkanów, Musała, znajduje się właśnie w Bułgarii, z pewnością więc warto ją zobaczyć. Jeśli zdecydujemy się na wejście na tę górę, na pewno tego nie pożałujemy, gdyż ze szczytu rozciąga się przepiękny widok na okoliczne szczyty, a przy dobrej widoczności również na kolejne pasmo górskie znajdujące się w tym regionie.

Inne atrakcje Bułgarii

Kolejnym ciekawym miejscem, które warto zobaczyć będąc w Bułgarii jest miasto Melnik. Jest to właściwie niewielkie miasteczko słynące z produkcji wina. Możemy tutaj znaleźć wiele klimatycznych zakątków i poczuć się naprawdę wyjątkowo. Co więcej, na obrzeżach miasta znajdziemy piramidy piaskowe, które wkomponowane w krajobraz tworzą naprawdę niepowtarzalny widok. Jeżeli wybieramy się do Bułgarii warto więc pomyśleć o zejściu z utartego szlaku prowadzącego po bułgarskich plażach i udać się także w głąb kraju.