Jak nawilżyć bardzo suchą skórę?

Piękna, wiosenna pogoda zachęca do odsłaniania ciała. Może się okazać, że skóra po zimie nie jest w najlepszej kondycji. Jak nawilżyć bardzo przesuszoną skórę? Podpowiadamy, jakie nawyki warto wdrożyć w codzienną pielęgnację.

Zadbaj o nawilżenie od wewnątrz i na zewnątrz

Nadmiernie przesuszona skóra może być sygnałem problemów z tarczycą lub wskazywać na atopowe zapalenie skóry. Zdarza się jednak, że z przesuszoną skórą zmagają się zupełnie zdrowe osoby. Co wtedy? Codzienne nawilżanie skóry za pomocą skoncentrowanych balsamów i olejków to dobry pomysł. Nie wolno jednak zapominać, że za suchość skóry bardzo często odpowiada odwodnienie organizmu. Regularne picie wody jest istotne z wielu względów, a piękna skóra jest przyjemnym efektem ubocznym odpowiedniego nawadniania.

Warto pamiętać, że skórę wysuszają długie kąpiele w gorącej wodzie. Nie jest również zalecane stosowanie perfumowanych balsamów, gdyż tylko pozornie nawilżają skórę. Perfumy i konserwanty zawarte w składzie wielu balsamów mogą bardzo wysuszać, a nawet podrażniać skórę. Kosmetyki do codziennej pielęgnacji należy więc wybierać rozważnie.