Jak wybrać catering na konferencję?

Konferencje i szkolenia są często uzupełniane są o poczęstunek dla uczestników. Organizację cateringu zwykle powierza się firmom cateringowym. Jak zatem powinien wyglądać catering na takim wydarzeniu?

Catering na konferencję lub szkolenie powinien być profesjonalny. Trzeba zadbać o wysoką jakość usług – smaczne potrawy i walory estetyczne dań. W ten sposób każde wydarzenie zostanie odebrane pozytywnie, co korzystnie wpłynie na wizerunek firmy organizującej konferencję oraz poczęstunek.

Na co zwrócić uwagę, wybierając catering na konferencję?

Na rynku jest wiele firm cateringowych oferujących swoje usługi. Wybór odpowiedniej zależy od kilku czynników. Warto postawić na współpracę z firmą, która ma doświadczenie i ugruntowaną pozycję w branży. Poniżej podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę.

Liczba gości. Przed wyborem cateringu na konferencję należy określić liczbę gości, która weźmie udział w wydarzeniu. Odpowiednia liczba posiłków musi być przygotowana zgodnie z zapotrzebowaniem.

Budżet. Trzeba też określić kwotę, którą można przeznaczyć na catering i upewnić się, że dana oferta mieści się w założonym budżecie. Oferty firm cateringowych są bardzo bogate i pozwolą na dopasowanie poczęstunku do charakteru eventu oraz budżetu organizatora.

Preferencje żywieniowe. Należy wziąć pod uwagę preferencje żywieniowe uczestników, takie jak dieta wegetariańska, wegańska, bezglutenowa czy bez laktozy.
Jakość składników. Świeże produkty to podstawa dobrego menu. Nie można pozwolić sobie na składniki niskiej jakości. Wyjątkową uwagę na świeżość należy zwrócić uwagę w przypadku mięsa, ryb, owoców morza.

Rodzaj posiłków. Kolejne zadanie to określenie rodzaju posiłków, które chcemy podać na konferencji. Może to być lunch bufetowy, catering kanapkowy, bar sałatkowy, przekąski lub pełny catering z trzema daniami i deserem. Weź też pod uwagę, czy oferta obejmuje napoje, czy są one zamawiane dodatkowo.

Doświadczenie i referencje. Warto upewnić się, że wybrana firma posiada doświadczenie w obsłudze konferencji oraz zapewni wygodną i szybką obsługę. Sprawdź referencje i opinie na temat wstępnie wybranej firmy cateringowej.

Lokalizacja. Upewnij się, że wybrana firma jest w stanie dostarczyć jedzenie do wybranej lokalizacji szybko i sprawnie. Jest wiele firm oferujących m.in. catering w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie, wybrane z nich dostarczają posiłki do miast sąsiadujących.

Dodatkowe usługi. Zapytaj także o dodatkowe usługi, takie jak m.in. obsługa kelnerska. Wtedy nie trzeba martwić się dodatkowo o poszukiwania kelnerów.