Wybieramy rower damski miejski

Moda na zdrowy styl życia trwa! Wiele pań stara się zdrowo odżywiać i spacerować oraz jeździć na rowerze – choćby do pracy albo na zakupy. Do takich zadań najlepszy jest rower damski miejski. Do wyboru jest wiele funkcjonalnych i stylowych modeli – jazda na nich będzie prawdziwą przyjemnością. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Rowery damskie miejskie – na co zwrócić uwagę?

Jeśli szukasz roweru miejskiego, weź pod uwagę kilka czynników przed dokonaniem wyboru. Kluczem do sukcesu jest znalezienie idealnie dopasowanego jednośladu – w tym przypadku unikaj kompromisów. Podpowiadamy, co ma znaczenie dla wygody i frajdy z jazdy.

Wielkość ramy. Warto zwrócić uwagę na wielkość ramy roweru. Musi być ona odpowiednia do Twojego wzrostu i budowy ciała, aby zapewnić wygodną i bezpieczną jazdę. Rama o prawidłowo dobranym rozmiarze zapewni wygodną, wyprostowaną sylwetkę.

Materiał ramy. W przypadku rowerów miejskich najbardziej popularnymi materiałami, z których produkowane są ramy jest stal oraz aluminium. Ramy stalowe są trwałe i mają zdolność do tłumienia drgań, gwarantują wysoki komfort. Z kolei aluminium wyróżnia się niską masą i wysoką sztywnością. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która z nich będzie lepsza – wiele zależy od indywidualnych preferencji.

Wygoda. Miejskie rowery damskie powinny być wygodne, ponieważ są przeznaczone do codziennego użytku. Upewnij się, że siodełko jest wygodne, a kierownica została ustawiona w odpowiedniej pozycji.

Hamulce. Rowery damskie miejskie powinny mieć skuteczne hamulce, szczególnie jeśli poruszamy się po ruchliwych ulicach. Najlepsze będą hamulce tarczowe lub typu V-brake.

Waga. Waga roweru może mieć znaczenie, szczególnie jeśli będziesz często go nosić lub przechowywać w mieszkaniu. Dla większości kobiet waga roweru miejskiego powinna wynosić od 10 do 15 kg.

Opony. Opony rowerowe mogą mieć różne rozmiary i typy bieżnika. Dla roweru miejskiego damskiego najlepsze będą opony o rozmiarze 26 albo 28 cali i bieżniku typu city/trekking, które zapewnią dobre przyczepność i wygodę jazdy.

Stylistyka. Dla większości kobiet duże znaczenie ma także design. Kolor i wzór są równie ważne jak parametry techniczne. Wiele z nich to modele ultra stylowe, ale są też modele w bardziej nowoczesnym stylu, oldschoolowe czy vintage. Mimo to warto rozważyć głównie kryteria techniczne.

Akcesoria dodatkowe. Niektóre rowery miejskie są wyposażone w dodatkowe akcesoria, jak m.in. koszyki, bagażniki, oświetlenie czy błotniki. Upewnij się, że rower posiada wszystkie akcesoria, które są niezbędne do codziennego użytkowania roweru.