Kolejna edycja Patriotycznego Rajdu Rowerowego „Dumni z Polski” zgromadziła ponad 600 entuzjastów

Druga edycja Patriotycznego Rajdu Rowerowego „Dumni z Polski” przyciągnęła swoim patriotycznym hasłem ponad 600 uczestników. Wszystkich rajdowców łączyła silna więź z ojczyzną oraz pasja do jazdy na rowerze.

Trudne zadanie czekało na uczestników rajdu w formie 23-kilometrowej trasy, która prowadziła przez malowniczą scenerię powiatów kraśnickiego i janowskiego. Wydarzenie odbyło się w wtorek.

Michał Stawiarski, prezes organizującego rajd Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc, wyraził swój patriotyzm i miłość do pięknych krajobrazów Polski. Podkreślił, że 15 sierpnia to wyjątkowy dzień dla Polaków – święto Matki Boskiej Zielnej, rocznica Bitwy Warszawskiej oraz święto Wojska Polskiego. Przy tej okazji podzielił się również swoim zachwytem nad urokliwymi łąkami i polami krajobrazu rajdu, twierdząc, że warto być Polakiem.

W wydarzeniu aktywnie uczestniczyły całe rodziny. Pani Dorota, jedna z uczestniczek, przybyła na wycieczkę rowerową w towarzystwie męża, dzieci i brata. Nie była to jej pierwsza przygoda z rajdem – brała już udział w sześciu poprzednich edycjach, które zapewniały jej doskonałą rozrywkę i dobrze spędzony czas z bliskimi.

Krzysztof Serafin, wójt gminy Trzydnik Duży, chwalił naturalne piękno terenu, przez który przechodziła trasa rajdu. Opowiedział o grodzisku z X wieku, które znajduje się na wzgórzu, będącym granicą między województwami lubelskim i podkarpackim. Wójt dodał także, że uczestnicy mieli okazję podziwiać urokliwe krajobrazy gmin Trzydnik Duży i Potok Wielki oraz lasy janowskie.