Medyczny dress code. Modne uniformy medyczne

Zawód pracownika służby zdrowia, niezależnie od stanowiska, jest bardzo wymagający. Ważna jest kompleksowa wiedza oraz umiejętności. Podczas wykonywania swoich obowiązków medycy zobowiązani są do przestrzegania szeregu przepisów oraz regulacji, również w przypadku dress code. Higiena oraz bezpieczeństwo stoją na pierwszym miejscu. Czy klasyczne białe bądź jasnoniebieskie kitle, które tak dobrze znamy z szeregu seriali i filmów są wymogiem? Czy, jeżeli zasady BHP zostaną zachowane, mogą oni postawić na nieco mniej zobowiązujący ubiór? Przekonajmy się.

Odzież medyczna dla każdej specjalizacji

Doskonale wiemy, że medycyna to szerokie pojęcie obejmujące wiele dziedzin oraz specjalizacji. Od chirurga, po anestezjologa, pediatrę czy pielęgniarkę – wszyscy specjaliści pełnią swoją funkcję, niejednokrotnie ratując nam życie. Aby docenić ich pracę, Uniformix stworzył kompleksową ofertę ubrań oraz dodatków, które są nie tylko zgodne z obowiązującym dress code, ale i modne. Jednym z ważniejszych elementów, zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny, są bluzy. Dla osób ceniących sobie klasykę idealnie sprawdzą się modele jednokolorowe w subtelniejszych odcieniach. Jeżeli natomiast szukamy urozmaicenia, ciekawym rozwiązaniem będzie postawienie na wzory m.in. motyw galaktyki czy piłki nożnej – gwarancja uśmiechu nie tylko u osób noszących tego rodzaju ubrania, ale i u ich współpracowników. A jak wiadomo, śmiech to zdrowie. Góra stroju już dobrana, czas więc na dół. Odzież medyczna damska jest w tym zakresie nieco bogatsza niż męska. Oprócz eleganckich spodni, zapinanych na guzik, bądź nieco luźniejszych joggerów w wielu ciekawych kolorach, znajdziemy również piękne spódnice. Przed kolano, absolutnie niekrępujące naszych ruchów oraz niesamowicie wygodne. Idealne do wyeksponowania kobiecych walorów. Odzież medyczna dla mężczyzn zamyka się tylko i wyłącznie na spodniach, co jest całkowicie zrozumiałe. Uniformix jednak dba o ich różnorodność, oferując m.in. proste długie modele z 5 kieszeniami w klasycznym odcieniu niebieskiego czy wyposażone w 7 kieszeni spodnie z gumką w pasie, pozwalające nam nie tylko na swobodę ruchów i komfort podczas pracy, ale i, dzięki wielu kieszeniom, na trzymanie przy sobie najpotrzebniejszych rzeczy. Szukamy zestawu? Na to też znajdzie się sposób! Oferta sklepu bogata jest w komplety, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wszyscy wiemy, że odzież medyczna powinna wyglądać schludnie, musi więc ze sobą współgrać. Dlatego zakup uniwersalnego zestawu, w skład którego wchodzą spodnie oraz bluza będzie strzałem w dziesiątkę.

Modne dodatki do odzieży medycznej

Ubranie skompletowane, ale czy to już wszystko? Absolutnie nie! Należy wyposażyć się w niezbędne dodatki tj. czepki medyczne czy skarpetki, które będą uzupełnieniem stroju. Co oferuje Uniformix? Czepki medyczne wykonane ze 100% bawełny dla obu płci dostępne zarówno w klasycznych odcieniach czerni czy bieli, jak i wzbogacone o wzory, idealnie pasujące do prezentowanych wcześniej uniformów. Jeśli chodzi o skarpetki, dla płci pięknej dostępne są one w rozmiarach 36-38 oraz 39-41, dla mężczyzn natomiast 42-44. Dominują modele za kostkę, zapewniające ciepło oraz komfort nawet podczas długich dyżurów. Artykułem popularnym, który w branży medycznej używany jest od lat, są również maski. W obecnych czasach niezbędne każdemu, w Uniformix dostępne w odcieniu bieli oraz motywie kwiatowym, świetnie sprawdzą się zarówno podczas wykonywania obowiązków służbowych, jak i w codziennym życiu.

Świat idzie do przodu, stereotypy zanikają, a nasze przyzwyczajenia się zmieniają. Dokładnie tak samo sytuacja wygląda, jeśli chodzi o medyczny dress code. Oczywistym jest dostosowywanie ubioru do przyjętych regulacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie eksperymentom. W czasie długich dyżurów czy podczas stresujących, niekończących się dni pracy, ważne jest, aby nasza odzież medyczna sprawiała nam komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny. To właśnie osiągniemy, kupując ubrania od Uniformix.