Oficjalne otwarcie odnowionej ulicy Wschodniej w Elblągu

W Elblągu, miasto zadbało o komfort i bezpieczeństwo swoich mieszkańców poprzez oficjalne udostępnienie do użytku ulicy Wschodniej, będącej kluczową arterią prowadzącą do największego miejskiego cmentarza i leśniczówki Dębica.

Inwestycja obejmowała odnowienie nieco mniej niż kilometra tej drogi, która teraz dysponuje trzema zatokami autobusowymi, chodnikami, ścieżką rowerową, rondem oraz nowoczesnym oświetleniem i systemem kanalizacji deszczowej. Choć jest to dopiero pierwszy etap projektu, prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, podkreśla, że już teraz przynosi ona znaczne korzyści mieszkańcom, szczególnie podczas obchodów Wszystkich Świętych.

Wróblewski poinformował również, że organizacja ruchu na odnowionej ulicy została zaprojektowana tak, aby umożliwiać bezproblemowe parkowanie samochodów, co z pewnością docenią wszyscy korzystający z tej drogi.

Na koniec warto dodać, że w planach jest budowa dużego parkingu w pobliżu cmentarza. Komisarz Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej policji jest przekonany, że już teraz, dzięki rozbudowie i modernizacji ulicy Wschodniej, okolice cmentarza stają się znacznie bezpieczniejsze i mniej zatłoczone.