PiS apeluje do Hołowni o wykluczenie Gomoły z partii Polski 2050 z powodu kontrowersyjnego nagrania

Radosław Fogiel, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, podczas piątkowej konferencji prasowej, wezwał Szymona Hołownię do podjęcia decyzji o usunięciu Adama Gomoły z klubu oraz z partii Polska 2050. Powodem tego apelu jest publikacja materiału audio przez Nową Trybunę Opolską, w którym Adam Gomoła namawia innego polityka do przekazania 20 tys. zł na konto prywatnej firmy, zarządzanej przez szefową jego sztabu wyborczego.

Dodatkowo, PiS dąży do odrzucenia przez Państwową Komisję Wyborczą finansowego sprawozdania komitetu wyborczego Trzeciej Drogi, stanowiącego część Polski 2050 pod wodzą Szymona Hołowni.

W piątek Nowa Trybuna Opolska poinformowała o dostępie do nagrania, w którym Adam Gomoła, poseł Polski 2050-TD, zachęca kolegę polityka do wpłacenia kwoty 20 tys. zł na konto prywatnej firmy, której właścicielką jest liderka jego sztabu wyborczego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal, na nagraniu można usłyszeć wypowiedź Gomoły, który stwierdza, iż „podpisywanie umów konsultingowych jest powszechną praktyką w jego otoczeniu politycznym”. Polski polityk utrzymuje, że „Na kluczowych miejscach często się tak dzieje”.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, Radosław Fogiel z PiS podkreślił, iż „Szymon Hołownia musi podjąć decyzję o usunięciu posła Gomoły z partii i klubu”. Fogiel dodał: „Nie ma miejsca i nie czas na pół środki. Oczekujemy jasnej deklaracji od Szymona Hołowni, czy był świadom tej sytuacji i czy to jest rzeczywiście tak powszechne, jak twierdzi poseł Gomoła, a także kiedy zamierza go wykluczyć z partii”.