W Łukowie, 53-letni mężczyzna aresztowany za zarzut zabójstwa kolegi przy użyciu wiatrówki

Waldemar Ch., 53-latek z miasta Łuków, został tymczasowo umieszczony w areszcie przez lokalny sąd w związku z postawionym mu zarzutem przestępstwa morderstwa. Przy pomocy wiatrówki, Waldemar zadał śmiertelne rany strzałem w głowę swojemu przyjacielowi.

Informacje o tym tragicznym zdarzeniu stały się znane, gdy dyżurny miejscowej komendy policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym bez oznak życia na terenie jednej z posesji w Łukowie. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, stwierdzili śmierć mężczyzny. Ofiarą okazał się być 45-letni mieszkaniec gminy Łuków.

Podczas ustalania szczegółów dramatycznego incydentu, policjanci i prokurator przeprowadzili przesłuchania wielu świadków i zabezpieczyli liczne dowody, które pozwoliły na identyfikację dwóch osób powiązanych z tą tragiczną sprawą.

W wyniku dalszych działań śledczych, dwóch mężczyzn, w wieku 37 i 53 lat, zostało zatrzymanych. Byli to koledzy pokrzywdzonego. W trakcie przeszukania domu jednego z nich, policja znalazła i zabezpieczyła „przerobioną” wiatrówkę.