Podkarpackie firmy w procesie odbudowy Ukrainy: kolejne działania Rady ds. współpracy z Ukrainą

Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki, oraz Paweł Kowal, poseł na Sejm, podczas konferencji prasowej w Rzeszowie, przedstawili dzisiejsze postępy w ramach działań Rady do spraw Współpracy z Ukrainą. Wyjaśnili, że nowo powstały oddział obsługujący Radę ma obecnie swoją siedzibę w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Celem tych wysiłków jest zaangażowanie polskich przedsiębiorstw, w tym również tych z regionu podkarpackiego, w proces rekonstrukcji Ukrainy.

Wojewoda Podkarpacki zdradziła dzisiaj, że miała okazję uczestniczyć w Międzynarodowym Kongresie Miast i Regionów „Partnerstwo dla zwycięstwa” odbywającym się w Kijowie, gdzie obecny był także prezydent Ukrainy. Spotkania towarzyszące Kongresowi umożliwiły rozmowy z reprezentantami administracji z różnych obwodów i miast. Zakończyło się to konferencją w Truskawcu, na której obecni byli wiceprezydent Rzeszowa oraz przedstawiciele dziewięciu firm podkarpackich.

Teresa Kubas-Hul kontynuowała: „Strona ukraińska już przedstawiła gotowe projekty do wdrożenia, wraz z pozwoleniami na budowę. Poszukują inwestorów do realizacji tych konkretnej listy zadań. Z drugiej strony, ukraińskie firmy pokazały swój potencjał i zasoby, jak również wyraziły potrzebę poszukiwania partnerów biznesowych.”

Celem tego rodzaju spotkań i szereg działań prowadzonych przez Radę ds. współpracy z Ukrainą jest zaangażowanie polskich firm w proces odbudowy Ukrainy.