Policja pomogła zabłąkanym w lesie seniorkom

Pewnego dnia, gdy sezon grzybów był w pełni, dwie starsze panie zdecydowały się na wyprawę do lasów otaczających Kruszynę. Niestety, podczas ich przygody między drzewami, doszło do sytuacji, kiedy straciły poczucie kierunku. Nie będąc w stanie samodzielnie znaleźć drogi powrotnej, skorzystały z numeru alarmowego, prosząc o pomoc. Dzięki doskonałej znajomości okolicznych lasów ze strony funkcjonariuszy z Kruszyny, panie te zostały szybko odnalezione i bezpiecznie wróciły do swoich domów.

Z centrali Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu nadszedł alarm dotyczący dwóch kobiet, które zgubiły się w lesie. Wiadomość podała, że mieszkańcy Świdnicy przybyli do leśnych terenów powiatu bolesławickiego i zabłądzili po zanurzeniu się w gąszcz leśny.

Akcję poszukiwawczą prowadziły patrole policyjne z Komisariatu Policji w Kruszynie, w tym dzielnicowy, który dzięki swoim umiejętnościom orientacji terenowej szybko dotarł do zagubionych kobiet. Te dwie mieszkańcy Świdnicy zostały następnie przewiezione do miejsca, w którym zaparkowały swój samochód, co pozwoliło im bezpiecznie wrócić do domu.