Praca siedząca, a żylaki

Zmorą XXi wieku jest tryb życia polegający na ciągłym siedzeniu. Specjaliści ciągle ostrzegają, iż prowadzi to do problemów z kręgosłupem, nadwagi, żylaków oraz niewydolności żylnej kończyn dolnych. Należy zatem wpierać swój organizm nie tylko ruchem i gimnastyką, ale także produktami, które oferują znane marki.

Rozwój żylaków a siedzący tryb życia

Niekorzystne oddziaływanie na żyły oraz cały układ krwionośny ma brak ruchu oraz ciąża. Negatywne zmiany powstają przez wady w działaniu zastawek, które zamykają się nieprawidłowo i powodują cofanie się krwi. Siedzenie dodatkowo osłabia mięśnie, prowadzi do większego ciśnienia w naczyniach krwionośnych oraz utrudnia prawidłowy przepływ krwi. Również ciąża jest stanem bardzo wymagającym dla organizmu, gdyż tycie i szalejące hormony powodują nieprawidłowości w funkcjonowaniu żył. W tym drugim przypadku kobiety stosują podkolanówki uciskowe, co pomaga w uczuciu ciężkości, stymuluje prawidłowy przepływ krwi oraz zmniejsza opuchliznę. Innymi podobnymi produktami o bardzo podobnym działaniu są pończochy uciskowe.

Jak wspomóc żyły przy niekorzystnym trybie życia?

Przy stałej pracy siedzącej najlepszym sposobem zapobiegnięcia zmianom żylnym jest umiarkowany, lecz regularny ruch, trwający minimum 30 minut, trzy razy w tygodniu. Warto też w miarę możliwości korzystać z pływania. Dzięki temu wzmocnią oraz uelastycznią się ścianki żylne, co pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie całego układu krwionośnego. Innym sposobem jest wspomaganie się lekami lub odpoczywanie z kończynami wzniesionymi powyżej serca. Warto również stosować produkty dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych jak podkolanówka uciskowa, rajstopy czy majtki ciążowe, które to poprawią przepływ krwi i nie obciążą dodatkowo organizmu. Jednym z wartych uwagi sklepów on-line jest Relaxansklep, oferujący nie tylko wyroby przeciwżylakowe, ale również bieliznę, jak majtki wyszczuplające, produkty ortopedyczne, przeciwzakrzepowe czy przeznaczone dla diabetyków. Niskie ceny, także te wiążące się z wysyłką oraz wysoka jakość towarów to ogromna korzyść dla kupujących.