Packshoty rozwiną Twój biznes

Jeśli zajmujesz się sprzedażą, packshoty są tym co pomoże Ci w jej zwiększeniu lub ulepszeniu. Praktycznie każdy produkt można przedstawić w formie packshotu. Na początku jednak warto wyjaśnić czym tak naprawdę są packshoty. To nic innego jak zdjęcia produktowe. Jednak nie są one przypadkowe. Cechują się między innymi wysoką jakością, wiernością kolorów oraz idealnie białym tłem.

W dzisiejszych czasach wszyscy dysponujemy smartfonami, które mają wbudowany aparat. Można by więc rzec, że każdy jest w stanie wykonać packshoty dla własnych celów. Jest to prawda jednak jeśli chcemy przedstawić naszą ofertę profesjonalnie i przekonująco powinniśmy zlecić wykonanie packshotów dla wyspecjalizowanego w tej dziedzinie studio fotograficznego.

Czasami słabe zdjęcie może wywołać gorszy efekt niż jego brak.

Twoja wizytówka w sieci i nie tylko

Spotykając się z klientem twarzą w twarz to my w dużej mierze decydujemy o tym jak zaprezentujemy naszą ofertę. Jeśli mamy dar przekonywania, jesteśmy rzeczowi i profesjonalni to zapewne równie skuteczna będzie nasza sprzedaż. Jednak w internecie sytuacja zmienia się znacząco. Przede wszystkim nie mamy możliwości dialogu z klientem, nie znamy jego wymagań i potrzeb. Pozostaje jedynie nasza oferta w postaci karty produktu, która zawiera packshoty i opis. Dlatego właśnie nie powinniśmy lekceważyć znaczenia packshotów. To one w pierwszej kolejności oraz najszybciej przekazują całą masę informacji potencjalnemu klientowi. Przeciętny użytkownik znaczną część swojej uwagi przykłada do zdjęć produktowych, czasem wcale nie zaglądając w opis oferty.

Zalety packshotów

Packshoty mają wiele zalet zarówno w świecie cyfrowym jak i w prezentacjach papierowych, reklamie tradycyjnej.

Wysokiej jakości packshoty budują nasz profesjonalny wizerunek. Oferta jest czytelna, produkty prezentują się zachęcająco i przykuwają uwagę.

W przystępny sposób przekazujesz informacje o swoim produkcie. Przemyślane packshoty mogą już w kilku zdjęciach pokazać wszystkie cechy i właściwości produktu. Zamiast zamieszczać nieczytelne tabelki, na jednym zdjęciu produktowym pokażesz wszystkie możliwe wersje kolorystyczne. Twój produkt jest składany, ma regulowaną wysokość? Dobre packshoty pokażą również właściwości.

Unikasz nieporozumień gdy klient widzi inny produkt na monitorze niż ten, który dostarczy mu kurier. Jest to szczególnie ważne w branży odzieżowej, gdyż nawet najmniejsze niuanse kolorystyczne mogą decydować o zadowoleniu lub zwrocie produktu.

Na koniec warto wspomnieć, że mimo iż profesjonalne packshoty nie są tanie to warto pamiętać, że poza kilkoma z wielu wymienionych tu zalet zdjęcia te będą nam służyć latami. Dobrej jakości fotografia produktowa znajdzie zastosowanie na przykład w banerze czy katalogu, o którym jeszcze nie myślimy. Ponadto raz wykonane wysokiej jakości packshoty będą sprzedawać wiele razy już bez żadnych kosztów.