wygrana

Szczęśliwa passa hazardowa Archiego Karasa

Jednym z głównych powodów, dla których stawiamy zakłady lub decydujemy się na spiny na automatach z jackpotem progresywnym, jest marzenie o trafieniu tej głównej nagrody. I czasami zdarza się taki szczęśliwiec. Jednym z najlepszych przykładów jest  pewien Grek, którego gra na prawdziwe pieniądze uraczyła niewiarygodną niespodzianką.

Archie Karas przez ponad trzy lata zdołał uzyskać najdłuższą zarejestrowaną passę zwycięstw w historii, którą nazwano The Run.

Historia Archiego Karasa

1 listopada 1950 roku był historycznym dniem pod różnymi względami. Był to dzień próby zamachu na prezydenta USA Harry’ego Trumana, a także dzień, w którym papież Pius XII określił Munificentissimus Deus jako nowy dogmat rzymskokatolicki. Był to również dzień znaczącej zmiany w walce powietrznej po locie amerykańskich Mustangów P51 z napędem śmigłowym. Piloci tych maszyn zmierzyli się wtedy z sześcioma myśliwcami odrzutowymi Mig15 nad Koreą.

Jednak co najważniejsze, 1 listopada 1950 oznaczał również narodziny Anargyrosa Nicholasa Karabourniotisa. Anargyros urodził się w rodzinie robotniczej w miejscowości Antypata na greckiej wyspie Kefalonia. Dzisiaj jest lepiej znany jako Archie Karas, a także miłośnik gry w bilard oraz grecko-amerykański high-roller pokerowy. Jako nastolatek grywał na ulicy w gry hazardowe, aby zdobyć pieniądze na chleb. Aż w końcu stał się sławny jako gracz z najdłuższą udokumentowaną passą w historii kasyna.

Wzloty i upadki Karasa

Na początku grudnia 1992 roku Archie, który na tym etapie życia wyrobił już sobie reputację znakomitego pokerzysty i eksperta od bilarda, stracił całą swoją fortunę. A niedługo po tym, jak przybył do Las Vegas, mając tylko 50 dolarów w kieszeni, zaliczył najdłuższą passę wygranych w historii hazardu, podczas której jego początkowe 50 dolarów zamieniło się w 40 milionów dolarów!

Archie, gdy rozpoczął swoją grę w kasynie Mirage, miał już na swoim koncie gorącą passę ze swoją skromną stawką 50 USD. Zaraz po tym natknął się na innego pokerzystę z Los Angeles, którego przekonał, aby ten pożyczył mu 10 000 USD. Archie szybko zamienił swoją pożyczkę na 30 000 USD, grając w Razz. Zwrócił swojemu uprzejmemu sponsorowi 20 000 USD, a sam miał teraz 10 000 USD.

Następnie udał się do baru sąsiadującego z Liberace Plaza, aby znaleźć bogatego, szanowanego gracza bilardowego i pokerzystę. Rzucił mu wyzwanie w 9-ball po 5000 USD za każdą rozgrywkę, dzięki czemu wygrał kilkaset tysięcy dolarów.

Do tego momentu jego szczęśliwa passa zgromadziła mu bankroll w wysokości około 7 milionów dolarów – w ciągu trzech miesięcy od jego przybycia do Las Vegas. Ta seria niewiarygodnych wygranych trwała przez następne 30 miesięcy, dobiegając końca w 1995 roku.

W sumie ze swojej szczęśliwej passy Archi Karas uzyskał ponad 40 milionów dolarów. Jednak, jak to bywa z hazardem, w ciągu trzech tygodni po zakończeniu serii sukcesów Archie stracił większość swoich pieniędzy.

Możesz też postarać się o duże wygrane w kasynach online, które dzisiaj biją rekordy popularności w internecie. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z oferty darmowego kasyna, gdzie możesz zgarniać bonusy bez depozytu i grać za środki podarowane przez kasyno.