Urolog Warszawa – kiedy skorzystać z jego pomocy?

Wizyta u lekarza nie zawsze jest procedurą przyjemną. Jeżeli źle się czujemy to zrozumiałym jest, że to dla nas duży wysiłek. W przypadku niektórych specjalizacji, jak na przykład urologia, dodatkowo dochodzi także czynnik nieśmiałości czy wręcz wstydu związanego z męczącymi nas dolegliwościami, jak na przykład w przypadku nietrzymania moczu. Dlaczego warto przełamać się i umówić na wizytę u urologa? Na co zwrócić uwagę przy wyborze specjalisty?

1. Urolog Warszawa – czym się zajmuje?

2. Konsultacja urologiczna – kiedy powinniśmy się na nią wybrać?

3. Na co zwrócić uwagę wybierając urologa?

Urolog Warszawa – czym się zajmuje?

Urolog Warszawa jest lekarzem specjalistą, który zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo płciowego. Jego zadaniem jest nie tylko samo monitorowanie już występujących problemów, ale również uczulenie nas na kwestie, które pozwolą nam uniknąć ich pojawienia się w pierwszej kolejności. Do lekarza powinniśmy wybrać się zawsze wtedy, gdy dokuczają nam dolegliwości ze strony układu moczowego – a im wcześniej to zrobimy, cym lepiej. Nie warto jest zwlekać z wizytą u specjalisty, ponieważ pozornie drobny problem może być sygnałem istnienia czegoś znacznie poważniejszego. Brak leczenia często sprawia również, że faktycznie niewielkie przypadłości urastają do rangi choroby.

Konsultacja urologiczna – kiedy powinniśmy się na nią wybrać?

Co do zasady do lekarza powinniśmy udać się zawsze wtedy, gdy czujemy że nasz stan odbiega od normy. Najpowszechniejszymi problemami, z jakimi pacjenci zgłaszają się do urologa są nietrzymanie moczu, różne postaci kamicy moczowej czy różnorodne choroby nerek. W przypadku mężczyzn wizyta w gabinecie lekarza urologa powinna stać się rokrocznym nawykiem po 40-45 roku życia. W tym czasie warto również zacząć regularnie wykonywać takie badania, jak USG układu moczowego, USG jądra czy badanie prostaty. Te proste czynności pozwalają na wychwycenie drobnych zmian w obrębie wspomnianych stref ciała, co stanowi podstawową profilaktykę przeciw nowotworom.

Na co zwrócić uwagę wybierając urologa?

Jeżeli interesuje nas wizyta u specjalisty leczącego choroby układu moczowo płciowego, powinniśmy najpierw udać się na konsultację ogólną. W jej trakcie lekarz zbada nas całościowo, zaleci ewentualne badania, a także wypisze skierowanie do właściwego specjalisty. Każde duże centrum medyczne posiada na stałe urologa, w związku z czym cała procedura nie powinna zająć nam wiele czasu. Pamiętajmy również, aby być z lekarzem szczerym i jawnie mówić o swoich dolegliwościach – dzięki temu dostaniemy lepszą diagnozę, co skróci czas niezbędny do powrotu do zdrowia.