Wanna z hydromasażem – jak wybrać model gwarantujący nowy wymiar kąpieli?

Wanna z hydromasażem to rozwiązanie, o którym myśli coraz więcej osób planujących wyposażenie lub remont łazienki. Doceniamy bowiem rozwiązania, które pozwalają nam nie tylko zadbać o higienę, ale i się podczas kąpieli zrelaksować czy usunąć napięcia z organizmu. W tym kontekście jacuzzi i podobne mu rozwiązania, wanny zawierające specjalne dysze są bardzo ciekawe. 

Modele z hydromasażem — wanny, które przynoszą wyjątkowy relaks

Kąpiel to od dawna nie tylko zabieg, który pozwala oczyścić ciało, ale i wypocząć, zrelaksować się, usunąć ból, napięcia różnego rodzaju. Odpowiednio przygotowana kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, specjalnej soli oraz innych dodatków przynosi prawdziwe odprężenie. Efekt tego typu można jednak wspomóc, decydując się na zakup odpowiedniego modelu wanny. Wannę z hydromasażem wybierają przede wszystkim te osoby, którym zależy na efekcie w postaci:

 • redukcji poziomu stresu,
 • poprawy pracy układu krążenia,
 • ujędrnienia skóry,
 • rozluźnienia mięśni,
 • usprawnienia funkcjonowania układu pokarmowego.

Do tego dochodzą jeszcze zalety w postaci poprawy zasypiania, skutecznego wyciszenia i poprawy nastroju.

Co warto wiedzieć przed zakupem wanny z hydromasażem?

Wanna narożna to jedno z cenniejszych rozwiązań, które sprawdzi się w niewielkich łazienkach, których zagospodarowanie trzeba planować bardzo rozsądnie. Jeśli masz do dyspozycji większy metraż, możesz sobie pozwolić na wybór także spośród innych rozwiązań. Ważne, aby wymiary i kształt wanny były dopasowane do pomieszczenia, nie utrudniały poruszania się po pomieszczeniu, a jednocześnie zapewniały komfort podczas samej kąpieli. Możliwości jest naprawdę wiele: https://www.lazienkaplus.pl/pl/wanny-z-hydromasazem,16,8,c/.

Ceny wanien z hydromasażem są oczywiście wyższe od tych tradycyjnych, dlatego zakup taki naprawdę warto dobrze przemyśleć. Uwagę zwrócić należy przede wszystkim na kilka aspektów technicznych:

 • wydajną pompę,
 • dużą liczbę dysz (wodne, powietrzne, rotacyjne, z regulacją kierunku)
 • odpowiedni dobór pomp i dmuchaw, który nie będzie zbytnio obciążał instalacji elektrycznej w domu lub mieszkaniu,

Ważne, aby wybrać rozwiązania, dzięki którym wanna będzie pracowała efektywnie, zapewniała ci odpowiednią intensywność masażu, a jednocześnie nie przyczyniała się do znaczącego wzrostu rachunków za prąd.

Ponadto do wyboru masz modele z dodatkowymi funkcjonalnościami, których obecność w konkretnym systemie wanny warto rozważyć. Są to między innymi:

 • chromoterapię, czyli lecznicze oddziaływanie kolorów,
 • aromatoterapię,
 • ozonowanie pozwalające na dezynfekcję wody (przyczyniające się także do poprawy kondycji skóry oraz przynoszące ulgę z walce ze stanami zapalnymi),
 • przepływowy podgrzewacz wody,
 • podgrzewacz powietrza wraz z ozonowaniem,
 • system dezynfekcji ułatwiający utrzymanie higieny produktu.

Możliwości jest wiele, oczywiście każda taka dodatkowa funkcjonalność ma wpływ na cenę produktu, dlatego warto zastanowić się, które z proponowanych przez producentów udogodnień są dla ciebie szczególnie wartościowe.

Wanna z hydromasażem od sprawdzonych producentów

Wanien z hydromasażem na rynku pojawia się coraz więcej. Niestety oznacza to także coraz większe zróżnicowanie jakości produktów. Nie każda wanna ma równie wydajną pompę, efektywnie pracujące dysze czy skutecznie ozonuje wodę. Jeśli chcesz mieć pewność jakości zakupionego produktu, postaw na sprawdzonych, doświadczonych producentów lub skorzystaj z doradztwa w profesjonalnym salonie łazienek. W ten sposób możesz uniknąć ryzyka nie do końca satysfakcjonujących zakupów.