Żono moja, Ona tańczy dla mnie, Ruda tańczy jak szalona – hity disco polo na imprezę

Disco polo to gatunek muzyczny, który cieszy się ogromną popularnością nieprzerwanie od kilku dekad. Choć z pewnością nie każdy gustuje w takich rytmach, zdecydowanie mają one oddane grono miłośników. Wiele osób nie potrafi również wyobrazić sobie imprezy bez popularnych hitów kwalifikowanych do tego gatunku. Żono moja, Ona tańczy dla mnie, Ruda tańczy jak szalona, Daj mi tę noc – to tylko kilka odpowiedzi na pytanie, jaką piosenkę disco polo zna niemal każdy. Przyjrzyjmy się bliżej kilku tytułom.

1. Żono moja – piosenka na tylko na wesele

2. Ona tańczy dla mnie – na każdą imprezę

3. Ruda tańczy jak szalona – piosenka do tanecznego szaleństwa

Dobrą wiadomością dla osób, które interesuje muzyka disco polo, jest z pewnością fakt, że nowe hity powstają co chwila. Nie zmienia to faktu, że warto powrócić do doskonale znanych utworów, przy których spora grupa osób doskonale się bawi.

Żono moja – piosenka na tylko na wesele

Gdy nad nami niebo płacze, mokną Twoje złote włosy
Piękny list spotkanie nasze, jak listonosz gdzieś unosi
Nad górami słońce świeci, srebrny księżyc za górami
Jedno z drugim się przegania, a my się kochamy
Żono moja, serce moje
Nie ma takich jak my dwoje
Bo ja kocham oczy Twoje
Do szaleństwa, do wieczora…
Hit Żono moja zespołu Masters to jeden z największych hitów polskich wesel. Niewiele osób jednak wie, to nie jest typowo polski utwór, a cover utworu Ženo moja, srce moje Darko Domijana. Zarówno muzyka, jak i teksty obu tekstów są do siebie bardzo podobne.

Ona tańczy dla mnie – na każdą imprezę

Piosenka zespołu Weekend to utwór, który ma już ponad dziesięć lat – choć trudno w to uwierzyć, ponieważ nadal cieszy świeżym rytmem. Warto wspomnieć, że kompozycja na trwałe zapisała się już w historii, gdyż w serwisie YouTube odnotowała kilkaset milionów wyświetleń! Niewiele jest produkcji, które mogą poszczycić się takim właśnie wynikiem.

Ona tańczy dla mnie po raz pierwszy dotarła do uszu słuchaczy w 2012 roku, właściwie z miejsca stając się hitem. Od tamtego momentu na rynku pojawiło się także sporo coverów utrzymanych w różnych stylach muzycznych, przeróbek i parodii. Istnieje także wariant w języku angielskim.

Ruda tańczy jak szalona – piosenka do tanecznego szaleństwa

Taneczny przebój Ruda tańczy jak szalona od wielu lat nuci cała Polska, bawiąc się przy nim na imprezach. Autorem kompozycji jest Paweł Dudek, tworzący muzykę disco polo pod pseudonimem Czadoman. Utwór zagwarantował mu status jednego z najpopularniejszych twórców w tym gatunku muzycznym.