Wschodnia Medycyna – fenomenem

Pan Bóg stworzył medycynę i stworzył lekarza, aby chorzy mogli się leczyć. Dlatego od tysiącleci chorzy ludzie leczą się u osób posiadających wiedzę i doświadczenie. Dziś korzystamy z wiedzy i doświadczenia lekarzy, o różnych specjalnościach. Ale także stosujemy ziołolecznictwo i osiągnięcia medycyny alternatywnej. Niejednokrotnie korzystamy z Medycyny Wschodniej. Medycyna Wschodnia ma bardzo długą historię, gdyż stosowana jest od kilku tysięcy lat. Jest dziś bardzo popularna na świecie z dwóch powodów. Po pierwsze pomaga. Po drugie nie ma skutków ubocznych.

Jakie metody leczenia stosuje się w Medycynie Wschodniej ?

W Medycynie Wschodniej stosuje się niekonwencjonalne metody leczenie, które mają za zadanie przywrócić pacjentowi zdrowie.
– I tak na przykład w celu zneutralizowania napięcia mięśniowego lub przy problemach z ukrwawieniem, czy przeziębieniem stosuje się leczenie bańkami. Jest to metoda leczenia stosowana także w Polsce od wielu dziesięcioleci, a zwłaszcza podczas przeziębienia.
– Bardzo znaną metodą leczenie na wschodzie jest akupunktura. Według Medycyny Wschodniej ciało człowieka posiada kanały energetyczne i na ich przebiegu znajdują się specjalne punkty akupunkturowe i tam stosuje się właśnie nakłuwanie igłami. Zadaniem akupunktury jest przywrócenie organizmowi prawidłowego przepływu energii wewnątrz ciała.
– Moksoterapia również służy do usprawniania przepływu energii w ciele pacjenta. Lecz zabieg wykonywany jest inną metodą niż nakłuwanie igłami. Tu podgrzewane są miejsca za pomocą cygara lub też papierosa, który wykonany jest np. z suszonych liści bylicy pospolitej.
– Inną metodą leczenia jest masaż leczniczy. Zadaniem masażu leczniczego jest usunięcie z organizmu nagromadzonych toksyn i poprawienie krążenia.
– Leczenie pijawkami, to także jedna z metod tej medycyny. Leczenie polega na przystawianiu pijawek do skóry w niedalekiej odległości od chorego miejsca. W wielu przypadkach jest to skuteczna metoda leczenia.
– Irydologia, to metoda rozpoznawania chorób. W metodzie tej poddawana jest analizie tęczówka oka, w celu poznania stanu zdrowia pacjenta i wybrania dla niego, jak najlepszej metody leczenia.

Na czym polega fenomen Wschodniej Medycyny ?

Fenomen Wschodniej Medycyny polega na tym, że leczy ona nie tylko skutki choroby, ale również szuka jej przyczyny i także je leczy. Ponadto w Medycynie Wschodniej nie brany jest pod uwagę jeden narząd w ciele człowieka. Lecz człowiek traktowany jest jako całość. Medycyna Wschodnia zakłada, że wszystko w ciele człowieka jest wzajemnie ze sobą powiązane i nie może funkcjonować jeden organ w oderwaniu od reszty organów. A jeden chory organ ma ogromny wpływ na inne organy, które z nim razem współczują i współcierpią.
Lekarz zajmujący się Medycyną Chińską potrafi zdiagnozować chorobę po wyglądzie twarzy pacjenta, wyglądzie oczu i języka, pulsie, oddechu i zapachu z ust, mowie i zachowaniu, oraz chodzie pacjenta.
Lecz to nie wszystko, gdyż lekarze Medycyny Wschodniej chcąc dokładnie postawić diagnozę korzystają również z badań szczegółowych, jak np. z badania moczu i badania krwi, USG, RTG i jeszcze innych badań. Wszystko po to, aby jak najdokładniej zdiagnozować chorobę i skutecznie ją leczyć.