Wyzwania i oczekiwania wokół budowy trasy S12

Kolejny etap budowy długo oczekiwanej trasy S12 został wprowadzony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), która ogłosiła przetarg na realizację tego segmentu. Celem tej inwestycji jest nie tylko stworzenie krótszego połączenia między centralnym i zachodnim regionem Polski a Radomiem oraz Lublinem, ale także skierowanie ruchu tranzytowego w kierunku Kijowa.

Tworzenie ekspresowej trasy S12 jest zaliczane do najistotniejszych projektów drogowych w Polsce. Głównym zadaniem tej nowej arterii komunikacyjnej będzie usprawnienie podróżowania pomiędzy wschodnią a zachodnią częścią naszego kraju, co dodatkowo przysłuży się komunikacji między państwami Unii Europejskiej a Ukrainą. Trasa ta rozpocznie swój bieg od skrzyżowania z autostradą A1, niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego, natomiast jej koniec zaplanowano na granicznym przejściu w Dorohusku.

Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, ostatnio podkreślał jak ważna jest realizacja tego projektu dla spójności sieci drogowej w Polsce. Dzięki niemu mieszkańcy wielu miasteczek oraz miast mają szansę odetchnąć od intensywnego ruchu tranzytowego, który obecnie przechodzi przez te obszary.