Aktywny weekend we dwoje? Kup kajak dwuosobowy!

Majówka za pasem. Znam wiele osób, które planują ją z dość sporym wyprzedzeniem. Pogoda dopisuje, robi się ciepło i aż chce się pobyć na zewnątrz! W jaki sposób najlepiej spędzić ten czas? Aktywnie! Na przykład na spływie kajakowym. Zabierz swoją drugą połówkę i pokaż jej coś, co może stać się nieodłączną częścią Waszego życia. Kup dobry kajak dwuosobowy i miejcie z niego pożytek oboje, nie tylko podczas majówki.

Macie doświadczenie?

Jeżeli jesteście prawdziwymi laikami z dość ograniczoną na co dzień aktywnością fizyczną, to radzę Wam rozpocząć tę przygodę z firmą organizującą spływy kajakowe. Wybierzcie krótką, mało wymagającą trasę. Zbierzcie grono znajomych i spędźcie ten czas razem! Świetna zabawa gwarantowana. Gorąco polecam zaopatrzyć się wcześniej w akcesoria wodoszczelne, takie jak np. etui na telefon i worek wodoszczelny – dzięki temu będziesz miał pewność, że żadna z Twoich drogocennych rzeczy nie ulegnie zniszczeniu. Kiedy już nabierzecie doświadczenia i dokładnie sprecyzują się Wasze wymagania, przyjdzie czas na zakup własnej łodzi. Kajak dwuosobowy – jaki wybrać? Gdzie go kupić? Która firma produkuje najlepsze kajaki dwuosobowe?

Kajaki dwuosobowe – przegląd najlepszych marek

Kajak dwuosobowy najlepiej jest kupić nowy (nieużywany). Dlaczego? Dlatego, że tylko wtedy będziesz miał pewność, że był przechowywany w odpowiednich warunkach i nie jest w żaden sposób uszkodzony. W przypadku kajaków to bardzo ważne. W sklepach internetowych na szczęście dość często pojawiają się super okazje cenowe, dzięki czemu możesz nabyć kajak dwuosobowy w naprawdę korzystnej cenie. Ale przejdźmy do rzeczy – które firmy mogą poszczycić się najlepszymi dwuosobowymi kajakami na rynku?

  • Aquarius – polska firma z wieloletnią tradycją, mająca swoją siedzibę w pomorskim Żukowie. Aquarius zaopatruje większość wypożyczalni sprzętu wodnego na terenie naszego kraju nie tylko w świetnej jakości kajaki dwuosobowe i kajaki jedynki, ale także w dobre kamizelki asekuracyjne. W ofercie tego producenta znajdziesz dwuosobowe kajaki turystyczne, kajaki morskie, kajaki rodzinne (z możliwością wydzielenia dodatkowej przestrzeni dla dziecka), kapoki oraz akcesoria wodoszczelne.
  • Feel Free – marka, która przywędrowała do nas aż ze Stanów Zjednoczonych i która cieszy się tam olbrzymią popularnością. Feel Free specjalizuje się przede wszystkim w produkcji kajaków wędkarskich, choć w ofercie firmy nie brakuje także modeli rekreacyjnych. Jeżeli szukasz dwuosobowego kajaka wędkarskiego, to nie mogłeś lepiej trafić – Feel Free to najlepszy możliwy wybór.
  • Pelican – firma pochodząca z Kanady. Bardzo popularna wśród wodniaków, gdyż nieoficjalnie mówi się, że Pelican jest największym producentem kajaków na świecie. Prosty design, lekkość, kompaktowość, dobre prowadzenie, przyzwoita cena – wszystkie te określenia bardzo trafnie opisują dwuosobowe kajaki z logiem tej marki.
  • Dag – francuska marka produkująca bardzo wytrzymałe kajaki dwuosobowe, które charakteryzują się również dobrym prowadzeniem, solidnością i przystępną ceną. Weźmy pod lupę np. model “Biwok” – w tym przypadku projektantom marki udało się znaleźć balans między stabilnością a rozwijaną prędkością. I właśnie tym cechują się produkty z logiem marki Dag – łączenie kilku zalet w jednym wyrobie.

Gdzie kupić kajak dwuosobowy?

Stacjonarne zakupy w przypadku kajaków dwuosobowych zawsze będą wiązały się z bardzo ograniczoną dostępnością. Ja ze swojej strony bardzo Cię zachęcam do poczynienia zakupu online – bez problemu będziesz mógł porównać specyfikację i ceny kilku dwuosobowych kajaków z wygodnej kanapy w swoim domu. No i dostawa pod same drzwi to także niezaprzeczalny atut takiego rozwiązania, bo – nie ukrywajmy – gabaryty kajaka dwuosobowego mogą okazać się dość trudne w ewentualnym transporcie. Pomyśl o tym wcześniej i zaopatrz się w odpowiednie pasy transportowe, aby móc bezpiecznie przewozić swoją łódź na dachu samochodu. Wszystkie rzeczy wymienione w powyższym tekście – od kajaków dwuosobowych wszystkich polecanych producentów, po akcesoria wodoszczelne i transportowe – znajdziesz na stronie gokajak.com. Miejsce to może poszczycić się najniższymi cenami, fachową obsługą oraz bardzo szybką realizacją zamówień, jak i również strona internetowa szybko działa. Gorąco polecam.