Gdzie jechać w Polsce na weekend z dziećmi?

Polska ma swoim odbiorcom wiele do zaoferowania, zarówno jeśli chodzi o atrakcje dla dorosłych, jak i dzieci. Koniecznie sprawdź, gdzie jechać w Polsce na weekend z dziećmi?

Centralna Polska – tych atrakcji nie możesz przegapić!

Tereny województwa wielkopolskiego, czy kujawsko-pomorskiego to prawdziwa kopalnia atrakcji. Wśród tych, o których warto pamiętać warto wymienić:

  • dawną osadę w Biskupinie. W słoneczne dni warto skorzystać z możliwości spaceru, także z przewodnikiem oraz rejsu stateczkiem. W okolicy warto odwiedzić Żnin oraz tamtejsze muzea. Wystawy jednego z nich znajdują się w baszcie powstałej kilka wieków temu.
  • Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Turyści poznają najdawniejsze zwyczaje dotyczące higieny, a w międzyczasie biorą udział w warsztatach robienia pamiątkowego mydełka.

Redaktorzy portalu www.wyskocz.pl podają, że w mieście warto zajrzeć także na zabytkową wieżę ciśnień, przespacerować się klimatycznymi uliczkami po rynku, czy odwiedzić interaktywne Europejskie Centrum Pieniądza.

A może Poznań?

Atrakcje dla rodzin z dziećmi na weekend to także Rogalowe Muzeum Poznania. Trykające się w południe na ratuszu koziołki to nie jedyna atrakcja stolicy Wielkopolski. Warto poznać także tradycję wypieków rogali świętomarcińskich i zrobić pocztówkę metodą sypanych piasków.

Poznań to także Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Muzeum Pyry, wieże widokowe jak Szafarnia

Wspomniane wyżej Żnin (Pałuki), Bydgoszcz (Kujawy), czy Poznań (Wielkopolska) to świetne miejsca wypadowe do okolicznych atrakcji. Dzięki temu, że wiele miejsc posiada interaktywne elementy to doskonała propozycja na rodzinne wyjazdy z dziećmi na weekend. Warto wybrać nocleg w centrum i dać się porwać klimatowy kolejnych destynacji.