Jak dobrze spakować się na wycieczkę objazdową?

Wycieczki objazdowe są przyjemne, ale też bardzo męczące. Otóż duże znaczenie ma także dobre przygotowanie, wszak musicie liczyć się z tym, że podczas zwiedzenia nie ma czasu wolnego. Zatem jeżeli czegoś zapomnicie spakować, to możecie mieć problem. Dlatego też przygotowaliśmy specjalnie dla Was ten poradnik. Przedstawimy w nim przydatne rady, jak się spakować na wycieczkę objazdową i o czym jeszcze należy pamiętać.

Dobra walizka do podstawa

Zacznijmy od tego, że najważniejsza jest dobra walizka. Może się okazać, że będziecie nocować co noc w innym hotelu, stąd też walizka musi być ergonomiczna, ale i pojemna, tak aby pomieściła wszystkie niezbędne rzeczy. Dobra walizka podróżna wcale nie musi być droga, gdyż można w dobrej cenie kupić mocne walizki z tworzywa ABS. Jest ono plamoodporne i wodoodporne. Bardzo łatwo taki model utrzymać w czystości. Dodatkowo przy wyborze zwróćcie jeszcze uwagę na kółka. Dobrze jeżeli wykonane są z kauczuku bądź mieszanki kauczuku i gumy, gdyż wtedy cicho pracują. A jeżeli dodatkowo obracają się o 360 stopni macie pewność, że łatwo pokonacie nierówności na drodze. Dla jeszcze większej wygody należy wybrać walizkę z teleskopową rączką. Pewnie wiele osób pomyśli, że lepiej spakować torbę czy plecak, ale nie jest to prawda. W końcu noszenie ciężaru na ramieniu czy placach nie jest żadną przyjemnością, a wręcz przeciwnie. A prowadzenie walizki jest wygodne.

Dobre obuwie na wagę złota

Wiecie już, że dobra walizka to podstawa. I tutaj musicie wiedzieć, że walizki do podróżowania w sklepie Solier są najwyższej jakości i dostępne są w korzystnej cenie. Czas przejść do tego, co spakować, by potem nie żałować. Zasadniczo najważniejsze są wygodne buty. Musicie liczyć się z tym, że tempo wycieczek objazdowych jest duże i zwyczajnie czasami ciężko jest nadążyć, a jeżeli macie niewygodne obuwie, to już zupełnie. Buty muszą być dostosowane do długich spacerów, stąd tak ważna jest mocna podeszwa. Wygodne obuwie powinniście mieć i na nogach i takie same spakować. Nie ma sensu zabierania ze sobą eleganckich butów, no chyba, że potem czeka Was jakaś elegancka kolacja, ale to na wycieczkach objazdowych się nie zdarza. Stąd lepiej cieszyć się wycieczką w wygodnych butach, a nie potem narzekać na obdarte pięty. Rzecz jasna apteczka z plastrami także jest niezbędna. Nie zapominajcie, że trzeba spakować tylko to, co jest niezbędne i nie ma sensu zabierać niepotrzebnych rzeczy, które w sumie będą tylko dodatkowym ciężarem. Poza obuwiem musicie też spakować wygodne ubrania. I znowu zasada jest podobna, jak w przypadku obuwia. Nie należy pakować odzieży formalnej czy eleganckiej. Wystarczy tylko spakować casualową czy sportową. Jeżeli pogoda może Was zaskoczyć, to przyda się jeszcze kurtka z wodoodporną membraną. Podczas wycieczek objazdowych najważniejsza jest wygoda i cieszenie się radością podróży, a nie strojeniem się.

Dodatki które są przydatne, a może i niezbędne

Czasami może się okazać, że pobudka następnego dnia wycieczki jest tak wcześnie, że zwyczajnie nie będziecie mieć czasu nawet na to, by umyć włosy. Na szczęście ten problem możecie rozwiązać łatwo. Wystarczy tylko dobry suchy szampon i już po problemie. Jeżeli nie chcecie wyjść bez makijażu, to zamiast spędzać czas na malowaniu się, wystarczy użyć kremu BB i już Wasza skóra będzie wyglądać promiennie, a przy tym będzie chroniona przed słońcem. A skoro o ochronie przez słońcem mowa, to nie zapomnijcie o okularach przeciwsłonecznych oraz czapce z daszkiem.

A gdy życie nieco zaskoczy, bądźcie przygotowani

Wycieczki objazdowe są wymagające i trudne, ale też są przyjemne i dają satysfakcję. Ale z drugiej strony łatwo o niespodzianki. Wystarczy zjeść coś niekoniecznie najlepszej jakości (o to łatwo w wielu restauracjach) i już można dorobić się niestrawności. Dlatego też zawsze w pogotowiu należy mieć środek nie tylko przeciwbólowy, ale też lek na niestrawność. Do tego nie zapomnijcie spakować wody, ale też aby się nie odwodnić przydatne są elektrolity, które możecie dodać do napoju czy wody. Plastry są również niezbędne, podobnie jak zabezpieczenie przeciw komarom.