Zrównoważona dieta na co dzień

Nie od dzisiaj wiadomo, że zrównoważona dieta ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Warto więc na co dzień zdrowo się odżywiać, włączając do swojego jadłospisu odpowiednie produkty. Nie zawsze jednak wiemy co tak naprawdę powinniśmy jeść, tak aby utrzymać organizm w dobrym stanie. Tak naprawdę nie jest to skomplikowana kwestia, a zdrowe produkty żywnościowe bez problemu kupimy w każdym sklepie. Zastanówmy się więc jak powinna wyglądać zrównoważona dieta.

Jak często jeść posiłki

Pierwszą kwestią dotyczącą zrównoważonej diety jest częstotliwość jedzenia posiłków. Najlepiej, aby były to mniejsze porcje jedzone częściej. Dużo korzystniej dla naszego organizmu będzie dostarczyć mu pięć, czy sześć mniejszych posiłków dziennie niż dwa czy trzy bardzo obfite posiłki. Większa ilość posiłków oznacza jednak więcej planowania. Niektóre osoby jako przekąskę między śniadaniem i obiadem wybierają to po co najłatwiej sięgnąć, a więc słodycze. Chociaż dostarczą nam one sporo kalorii, to jednak nie będą pełnowartościowym posiłkiem. Zamiast tego możemy sięgnąć po naturalne słodkie zamienniki, takie jak suszone owoce czy orzechy. Możemy też przygotować sobie świeże owoce lub warzywa, którymi zamienimy słodycze.

Jak przygotowywać posiłki

Najpierw musimy zastanowić się nad składem posiłków, które spożywamy. Dobrym wyborem będą różnego rodzaju kasze, zarówno na obiad, jak i na śniadanie. Pierwszym posiłkiem w ciągu dnia może być również owsianka na słodko lub na słono albo zielony koktajl warzywno-owocowy. Obiad możemy uzupełnić o delikatne mięso z niewielka ilością tłuszczu. Jednak to, czego powinno znaleźć się na naszym talerzu najwięcej to warzywa. Szczególnie teraz, kiedy zaczyna się sezon na wiele warzyw, będą one coraz tańsze i coraz powszechniej dostępne. Warto z nich korzystać do tworzenie różnego rodzaju surówek, które podamy do obiadu. Jako kolacja bardzo dobrym pomysłem może być sałatka z dodatkiem jajka, oliwek, czy sera. Będzie to posiłek lekki, a zarazem odżywczy. Jeżeli zastosujemy się do zasad zdrowego odżywiania nasz organizm z pewnością nam za to podziękuje. Będziemy nie tylko czuć się lepiej, ale również wyglądać lepiej, co latem dla wielu z nas jest szczególnie ważne.