Jak skuteczny jest zabieg depilacji laserowej?

Współczesny kanon piękna to nieskazitelna kobieta, o pięknych włosach, wyrazistych rysach twarzy oraz gładkiej jak jedwab skórze. Nie dziwi więc fakt, że większość kobiet nie wyobraża sobie prawidłowego funkcjonowania bez systematycznej depilacji. Większość popularnych metod jest łatwo dostępna, a osiągnięcie efektu gładkiej skóry nie jest już takim bolesnym i trudnym wyzwaniem jak kiedyś. Od jakiegoś czasu bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa. Na dobre zastąpiła przestarzałe metody jak depilacja woskiem czy tradycyjną maszynką. Depilacja laserem nie tylko zapewnia długotrwały efekt, lecz także zapobiega podrażnieniom skóry i wrastaniu się włosków.

Czy każdy może się poddać zabiegowi depilacji laserowej?

Depilacja laserowa przeznaczona jest dla sporego grona osób. Jej efekty i działanie z pewnością docenią osoby z wrażliwą i delikatną skórą. Ta metoda pozwala usunąć niechciane owłosienie z każdego rejonu ciała. Zarówno twarz, jak i okolice bikini z powodzeniem poddawane są działaniu lasera. Mimo tego, że zabieg jest stosunkowo bezpieczny, to nie każdy może mu się poddać. Istnieje sporo przeciwwskazań do wykonania laserowej depilacji. Wśród nich wymieniamy między innymi: łuszczycę, bliznowce, bielactwo, podrażnienia i uszkodzenia skóry. Co najmniej miesiąc przed zabiegiem nie możemy spożywać ziół nagietka lub dziurawca. Zabiegowi nie mogą poddać się osoby cierpiące na padaczkę, czy cukrzycę. Wykluczeniem są także przewlekłe choroby dermatologiczne, choroby nowotworowe i okres po ich wystąpieniu.

Czy depilacja laserowa usuwa wszystkie włosy?

Oczywiście, skuteczność depilacji laserowej jest bardzo wysoka, jednak nie jest stuprocentowa. Nie można liczyć na to, że zabieg usunie i zapobiegnie wzrostowi wszystkich włosów. W miarę upływu czasu włoski mogą odrastać, lecz są to zazwyczaj pojedyncze egzemplarze. Zależy to przede wszystkim od czynników genetycznych i hormonów.

Ile zabiegów trzeba wykonać, aby cieszyć się gładką skórą?

Aby otrzymać satysfakcjonujący i trwały efekt zazwyczaj należy wykonać serię 5-6 zabiegów. Zdarza się, że w skrajnych sytuacjach pacjenci odczuwają znaczną poprawę po 3 zabiegach, jednak taka sytuacja należy do rzadkości. Aby depilacja była skuteczna, sesje należy powtarzać w odstępach 5-12 tygodni. Wszystko zależy od okolicy ciała.