Jak wybrać baterię kuchenną?

Wybór baterii kuchennych powinien być przemyślany, w końcu tego typu produkty kupujemy na dłuższy czas. Na rynku znajduje się wiele rodzajów baterii i to, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, nierzadko przyprawia nas o ból głowy.

Jak kupić baterię kuchenną?

Na początku zaznaczmy, że źle dopasowana bateria kuchenna, może być przyczyną wielu niedogodności w ważnym miejscu, jaka jest kuchnia. Sklepy z domowym wyposażeniem oferują szeroki wybór tego typu akcesorium. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup właściwej baterii, warto przeanalizować ich podstawowe parametry.

Sposób montażu armatury kuchennej

Baterie do zlewozmywaków różnią się od siebie przede wszystkim sposobem montażu. Na sklepowych półkach możemy najczęściej zobaczyć 2 typy baterii: stojące oraz naścienne. Pierwszy z nich osadzane są na zlewozmywaku lub blacie kuchennym. Drugie natomiast wymagają precyzyjnego montażu, jeszcze przed wykończeniem wnętrza, a właściwie ściany nad zlewem. Z tego powodu jest to mniej popularne rozwiązanie.

Uchwyty armatury kuchennej

Baterie kuchenne posiadają różne sposoby dystrybucji wody. Mamy do wyboru armaturę jedno lub dwuuchwytową. Pierwsze z nich uważane są za najwygodniejsze rozwiązanie. Za pomocą dźwigni ustala się strumień oraz temperaturę wody, co możemy wykonać jedną ręką. Pozwalają na dwukrotnie ograniczenie zużycia wody, porównując do baterii dwuuchwytowych.

Jak dobrać wysokość wlewki?

Aby cieszyć się komfortowym użytkowaniem zlewozmywaka, należy optymalnie dobrać wysokość wlewki. Należy pamiętać, że kuchenne baterie powinny być dość wysokie, co zapewni ich odpowiednie funkcjonowanie. Im wyższa, tym łatwiej będzie napełnić, czy umyć garnek oraz wazon. Z kolei jeżeli bateria będzie za wysoka, woda może rozchlapywać się na boki.

Powłoka armatury kuchennej

Baterie kuchenne, podobnie jak zlewozmywaki wykonane są z różnych materiałów. Na rynku mamy dostępne armatury wykonane między innymi baterie chromowane, granitowe, ceramiczne, z mosiądzu czy PVD. Każdy z tych materiałów posiada inne właściwości i będzie pasował do różnych kuchni. Wszystkie jednak odznaczają się dużą odpornością na zarysowania i uszkodzenia.