Jak w 3 krokach wybrać plecak turystyczny?

Plecak turystyczny zamiast walizki i torby podróżne? To świetny pomysł na wakacyjne eskapady. Jak wybrać ten najlepszy? Co do niego spakować? Podpowiadamy.

Wyjeżdżasz na urlop? Odpowiedni bagaż to podstawa udanych wczasów

Czas urlopu to dla wielu z nas najprzyjemniejszy okres w roku. Kojarzy się z odpoczynkiem od pracy i wakacyjnymi wyjazdami. Jak sprawić, aby były one prawdziwą przyjemnością? Planując wakacyjne wyjazdy, pamiętaj o mądrym spakowaniu ekwipunku. Zawartość twojego bagażu zależy od tego, gdzie wyjeżdżasz i na jak długo. Równie ważne jest to, co planujesz robić podczas urlopu. Niektórzy wybierają słodkie leniuchowanie na plaży. Inni wolą aktywnie spędzać swój wolny czas. Kurtka przeciwdeszczowa, wygodne buty, karimata – to wszystko jest bardzo potrzebne podczas urlopowych wędrówek. Kolejna sprawa to odpowiedni plecak turystyczny. Zwróć uwagę, czy jest wystarczająco duży i pakowany, aby zabrać wszystkie niezbędne rzeczy. Jeśli nie zmieścisz całego ekwipunku, to kup większy plecak. Nie będziesz złościł się w czasie urlopu, że nie wziąłeś ciepłej bluzy na chłodne wieczory albo lornetki do obserwowania przyrody. A jaki właściwie powinien być plecak turystyczny?

Na co zwrócić uwagę, wybierając plecak turystyczny?

Dobry plecak powinien być pakowny, praktyczny i wygodny w noszeniu. Jeśli często podróżujesz, przydadzą ci się nawet 2 plecaki. Jeden mały na krótkie, weekendowe wycieczki, a drugi większy na dłuższe eskapady. Planujesz kilkudniowe wędrówki od schroniska do schroniska? Kup sobie duży plecak z wygodnym stelażem aluminiowym, który odciąży twoje plecy. Zmieści się w nim odzież na zmianę, mały zapas żywności, karimata, a nawet niewielki namiot. Dobrze, aby miał kilka bocznych schowków i kieszeni, w których schowasz różne podręczne przedmioty, typu bilet, telefon czy portfel. O czym jeszcze warto pamiętać, pakując bagaż na wakacyjne wędrówki?

Co spakować na wakacyjną wędrówkę?

Jednym z najważniejszych elementów bagażu na długie spacery są wygodne buty. Do zwiedzania turystycznych atrakcji kurortu wystarczą zwykle sportowe sandały czy sneakersy. Większym wyzwaniem jest dopasowanie butów na dłuższe wędrówki po trudniejszym terenie. Jakie buty kupić? Jak je dopasować, aby trekking sprawiał przyjemność? Kilka ważnych wskazówek znajdziesz pod hasłem buty trekkingowe – poradnik zakupowy. Dobre buty umożliwią ci bezpieczną wędrówkę po turystycznych szlakach niezależnie od pogody i uchronią twoje stopy przed otarciami i odparzeniami.