Kiedy warto skorzystać z usług dietetyka?

Rynek usług dietetycznych z roku na rok się powiększa. To bardzo dobrze, gdyż rośnie świadomość ludzi na temat właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia. Niestety powstał bardzo powszechny mit, iż z usług dietetyka należy skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. To bardzo krzywdząca opinia i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Powodów, dla których warto udać się do dietetyka, jest znacznie więcej. Jakich? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi.

Niewłaściwie dobrana dieta

Do dietetyka powinny udać się wszystkie osoby, które pragną zmienić swój styl życia. Niemal każdy z nas chociaż raz w życiu próbował być na tzw. diecie. Jeżeli mimo dragońskich ograniczeń pokarmowych, regularnych ćwiczeń nie jesteśmy w stanie zmienić swojej sylwetki, a efekt jo-jo przychodzi bardzo szybko to zdecydowanie, powinniśmy zasięgnąć opinii specjalisty.

Kiedy iść do dietetyka?

Tak więc oczywiście do dietetyka powinniśmy się udać, gdy chcemy schudnąć lub przytyć. Szczególnie ta pierwsza opcja jest bardzo ważna, gdyż odchudzenie się na własną rękę nierzadko prowadzi do zaburzeń odżywiania oraz powoduje tworzenie złych relacji z jedzeniem. Bardzo często podczas niesprawdzonych diet dochodzi do efektu jo-jo. Korzystając z usług doświadczonego dietetyka, nie ma możliwości, aby doszło do takiego zjawiska.

Wspomnieliśmy, że dietetyk nie jest jedynie specjalistą, który pomaga w walce ze zbędnymi kilogramami. Warto do niego zgłosić się w wielu innych sytuacjach. Przykładami są, chociażby: ciąża, karmienie piersią, menopauza, czy praca fizyczna. Kto jeszcze powinien zainteresować się usługami specjalisty ds. żywienia?

  • Osoby, które chcą poprawić swoje nawyki żywieniowe,
  • Osoby, które pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat produktów spożywczych i nauczyć się czytać etykiet i właściwie je interpretować,
  • Osoby po stosowaniu różnych, nieskutecznych diet,
  • Sportowcy, osoby aktywne fizycznie,
  • W celu poprawy samopoczucia,
  • Poprawa wyników badań w różnych jednostkach chorobowych,
  • Odżywianie organizmu po operacjach i przebytych chorobach,
  • Alergie, nietolerancje pokarmowe, zaburzenia odżywienia,
  • Planowanie ciąży.

Jak więc widzimy z usług dietetyka, może skorzystać każdy, chociażby po to, aby przeanalizować swój jadłospis i dokonać ewentualnych korekt w codziennym odżywianiu.