Jak wykonać, a potem zdjąć hybrydę? Porady

Czas nauczyć się samodzielnie wykonywać stylizację hybrydową, a także poprawnie ją zdejmować. Przygotowałyśmy kilka wskazówek. Jeśli zastosujesz się do naszych porad, Twoja stylizacja będzie zachwycać, a poza tym wytrzyma około 3 tygodni. Usunięcie jej nie osłabi z kolei kondycji Twoich paznokci.

Najmodniejszy manicure hybrydowy – jakie akcesoria skompletować?

Produkty niezbędne do wykonania hybrydy są dostępne i niedrogie, gdyż wiele marek przygotowało ofertę specjalnie z myślą o osobach początkujących. Możesz samodzielnie wykonać idealną stylizację niczym z salonu, a także nauczyć się, jak zdejmować lakier, by nie zniszczyć płytki.

Zestawy do hybryd

W sklepach szeroko dostępne są różne zestawy – Sunone, Hi Hybrid, Semilac czy Molly Lac. Dzięki nim przygotowanie stylizacji staje się bardzo proste, bo wszystko, czego potrzebujesz, masz pod ręką. To dobry wybór na początek, do nauki i nabierania wprawy. Z czasem wybrane elementy można z kolei wymieniać na profesjonalny sprzęt – jak frezarkę czy lampę do utwardzania. Zestawy Sunone czy Victoria Vynn posłużą przede wszystkim osobom, które wykonują hybrydę w domu na własny użytek lub dodatkowo dla rodziny i znajomych. Osobno możesz kupować lakiery, gdyż są one podstawą udanej stylizacji.

Lakiery hybrydowe

Wybierz swoją ulubioną markę – jak m.in. NTN, Neonail, Eveline czy Molly Lac. Lakiery hybrydowe najlepiej kompletować od jednego producenta – każdy ma inne właściwości i praca z różnymi może być na początek niekoniecznie prosta. Ważne, by były one odpowiednio przechowywane – ustawiaj buteleczki w pionie, z daleka od kaloryfera i kontroluj datę ich ważności.

Jak wykonać i zdjąć hybrydową stylizację? Wskazówki

Starannie przygotuj płytkę. Na początek odsuń skórki drewnianym patyczkiem. Zestawy Sunone zawierają odpowiednie akcesoria. Płytkę należy zmatowić bloczkiem i przemyć wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Teraz nadaj paznokciom wybrany kształt – np. owalny lub kwadratowy.

Nakładanie i utwardzanie. Najpierw nałóż na paznokcie bazę hybrydową i utwardź ją w lampie UV/LED przez około od 30 sekund do 2 minut. Potem pomaluj je pierwszą warstwą lakieru, utwardź ją w lampie, potem nałóż drugą warstwę i ponownie utwardź. Nie ma znaczenia, czy jest to Hi Hybrid, czy Molly Lac. Lakiery hybrydowe wymagają utwardzenia. Na koniec zaaplikuj top błyszczący lub matowy i także utwardź całość w lampie.

Prawidłowe zdejmowanie hybrydy. Najpierw przetrzyj powierzchnię paznokci bloczkiem, by pozbyć się topu. Następnie nałóż aceton, dzięki któremu lakier szybciej się rozpuści. Skompletuj odpowiedni preparat, waciki bezpyłowe i folię aluminiową. Możesz też wybrać zmywacz bez acetonu albo nauczyć się zdejmować hybrydę frezarką.