Jakie korzyści przynosi picie naparu z mięty?

Mięta pieprzowa jest jedną z najpopularniejszych odmian mięty — rośliny o wielu korzystnych właściwościach. Dlaczego warto pić napar z mięty i jakie korzyści wynikają z regularnego picia miętowej herbaty? Podpowiadamy!

Herbata miętowa, na co pomaga?

Herbata miętowa jest kojarzona przede wszystkim z dolegliwościami w obrębie brzucha, ponieważ najczęściej jest pita celem złagodzenia bólu. Mięta korzystnie wpływa na procesy trawienne i reguluje pracę jelit, dlatego zakres jej działania obejmuje praktycznie cały układ trawienny, począwszy od ust. Świeży oddech można zapewnić sobie właśnie dzięki mięcie. To jednak nie wszystko. Coraz więcej badań wskazuje na antybakteryjne, antyalergiczne i antynowotworowe właściwości mięty. Ta powszechna w Polsce roślina zawiera mnóstwo korzystnych składników, między innymi flawonoidy, garbniki, fitosterole i kwasy organiczne.

Systematyczne picie herbaty miętowej przyniesie zauważalne efekty w postaci lepszego samopoczucia. Brak kłopotów trawiennych i dolegliwości związanych z układem pokarmowym mocno wpływa na zdrowie i nastrój. Napar z mięty zaleca się również osobom cierpiącym na migreny.