Kierowca motocykla uległ wypadkowi na trasie Mielec – Dębica. Został przewieziony do szpitala

Do niefortunnego incydentu, z udziałem motocyklisty, doszło na drodze wojewódzkiej nr 985, w okolicach małej miejscowości Tuszyma. Na miejsce zdarzenia pierwsi przybyli ratownicy, którzy akurat byli w pobliżu. Ocenili jednak stan poszkodowanego jako poważny i podjęli decyzję o skierowaniu dodatkowej karetki pogotowia z Mielca.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb przed godziną 16. Droga między Mielcem a Dębicą, na której doszło do zdarzenia, jest otwarta dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Według podkomisarz Bernadetty Krawczyk, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, pierwsze ustalenia śledztwa sugerują, że 54-letni kierowca motocykla marki Kawasaki jechał w stronę Dębicy, gdy zmuszony był niespodziewanie manewrując do ominięcia samochodu marki Opel. Ten ostatni wyjechał bezpośrednio z prywatnej posesji, nie udzielając pierwszeństwa motocykliście. W wyniku nagłego manewru, motocyklista przewrócił się, uderzając w przepust. Kierujący oplem oddalił się z miejsca zdarzenia. Policja prowadzi postępowanie mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego niebezpiecznego incydentu.